Ніч перед Різдвом: про що згадати і про що забути назавжди

Різдво Христове - це не тільки вихідний і привід для застілля, але й ще одна можливість переосмислити своє життя

Ольга Черниш
Перша заступниця головного редактора
Ніч перед Різдвом: про що згадати і про…

Цілителі людських душ і тіл - священик, психолог і лікар - розповіли depo.ua про які речі варто задуматися перед світлим святом, а про що забути назавжди.

Олександр Шмуригін, священик УПЦ Київського патріархату:

ЗГАДАЙТЕ:

... про рідних і близьких, зберіться всією сім'єю. Нерідко ми настільки зайняті суєтою, що забуваємо навіть про найдорожчих людей. Поколядуйте, заспівайте разом духовні різдвяні пісні - вони володіють очисною силою, позитивно впливають на душу.

В день свята подякуйте Богу за те, що він зробив для людства, прославляйте Його за мир, любов і спасіння. У Різдво особливо важливо помиритися з ближніми, пробачити образи, дарувати людям любов і підтримку. Бог сам показує нам людей, які потребують нашої допомоги. По дорозі до храму, по телефону, будь-яким іншим способом.

Колосальну силу має молитва. Навіть тим, хто рідко з'являється в церкві, я б радив знайти можливість прийти на божественну літургію 6-го або 7-го числа. Під час служби Божа благодать сходить на серце кожного.

ЗАБУДЬТЕ:

... про ненависть. Зараз нелегкий час, навколо багато негативу. Українці змушені захищати свою землю. Але ненависть, нехай навіть до ворога, в серці культивувати не варто. Важливо навчитися ненавидіти гріх, але при цьому любити грішника. Будь-яка людина може виправитися, стати на шлях істини.

Варто прагнути залишити позаду зло і гріх, очистити душу. Наприклад, чиновникам - пообіцяти собі всіма силами протистояти корупції.

Михайло Дикий, психотерапевт, коуч:

ЗГАДАЙТЕ:

... про сенс життя. За вас сенс життя ніхто не відшукає, так як ніхто за вас не поїсть і не попрацює. Пошук пріоритетів та осмисленості - виключно ваша задача.

Проаналізуйте всі сфери свого існування. Є така корисна вправа «Колесо життя» (легко знайти в Інтернеті - ред.), в якій пропонується проаналізувати різні грані буття - від кар'єри і грошей до здоров'я і сенсу, задати собі ряд запитань і побачити, чого вам бракує.

Важливо усвідомити, що духовна частина життя - невід'ємна частина нашої внутрішньої реальності. Якщо сфера сенсу страждає, людина не може бути щасливою, у неї можуть почати з'являтися, в тому числі, тілесні проблеми. Хоча людина живе в тілі, вона - не тіло. Подумайте, що надихає вас, наповнює життя свідомістю. Адже якщо у людини є сенс, вона може терпіти практично будь-які рішення і знаходити вихід навіть із найскрутніших ситуацій.

ЗАБУДЬТЕ:

... про образи і жаль до себе. Спробуйте залишити образи позаду. Адже, як сказав один розумний чоловік, образа - як отрута, яку п'єш, думаючи, що завдаєш шкоди іншим. Мені часто доводиться чути: «Я не можу його пробачити, у мене немає сил, у мене не виходить». Але це невірний хід думок. Адже прощення - це не почуття, це рішення. Кожного разу, коли приходить спогад про образу, гасіть багаття гніву нагадуванням про те, що вирішили не ображатися. Травмуючі епізоди залишаться у вас в пам'яті, але з часом перестануть викликати яскраві деструктивні емоції.

Залиште позаду жалість до самого себе, навчіться брати відповідальність за власні рішення і помилки. Поки людина перекладає відповідальність на чужі плечі, вона буде жити бажаннями і думками інших людей, спиратися на їхню реальність. А бути успішним можна лише тоді, коли приймаєш рішення, відштовхуючись від власних талантів і ресурсів. Тільки в цьому випадку людина буде ефективною.

Хоча, звичайно, змусити себе забути про щось неможливо. Адже пам'ятаєте, як Лев Толстой в «Воспоминаниях» розповідав читачам, як він стояв у кутку і намагався не думати про білого ведмедя. Але всі його думки були тільки на заборонену тему. Тому краще навчитися приймати минуле, а не боротися з ним.

Олег Назар, Директор Київського центру клінічної імунології:

ЗГАДАЙТЕ:

... про все хороше, що ви зробили. Похваліть себе. Психіці, та й всьому організму корисні позитивні думки. Вони сприяють виробленню ендорфінів, нормалізують кровообіг, діяльність нервової системи. Візьміть собі за правило засинати з такими думками щоночі. Так ви забезпечите здоров'ю неоціненний бонус і мотивуєте себе на добрі справи в майбутньому.

Різдво, насамперед, духовне свято. Якщо переборщити з м'ясною їжею і алкоголем, організм буде боротися з надмірним навантаженням, а всі думки про хороше ризикують зникнути

Думка матеріальна - бажаючи здоров'я самому собі, ми програмуємо мозок на усунення проблем і гармонійну роботу організму. Тому не варто скупитися на добрі слова.

Налаштуватися на хороше допоможуть давні різдвяні традиції. Наприклад, у всіх релігіях світу є тези про очищувальну силу вогню. Помедитуйте або помоліться над свічкою - якщо це церковна свічка, запах меду і воску допоможе розслабитися, впоратися з негативом.

ЗАБУДЬТЕ:

... про чорні смуги в житті і власні прорахунки. Постійно думаючи про негатив, ви не можете сконцентруватися на поточних цілях і планах - таким чином, кількість невирішених проблем буде тільки накопичуватися.

Фото: cerkva.in.uavk.comsegodnya.ua

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme