UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Німеччина взялася за рупор Кремля через фейки про коронавірус

У Німеччині Федеральне відомство із захисту конституції (BfV) та Федеральне управління кримінальної поліції (BKA) моніторять, як російський мовник Russia Today Deutsch висвітлює тему епідемії коронавірусу в цій країні

Про це пише видання Bild, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Наразі викривлені повідомлення державної пропаганди Путіна про епідемію коронавірусу в Німеччині вимагає дій відомства із захисту конституції", – пише видання.

Російський державний мовник RT Deutsch тижнями релятивізує та інструменталізує кризу в Німеччині. Заходи, що їх вживає федеральний уряд, піддаються критиці як сіяння паніки та намагання "отримати більший контроль над суспільством".

"Доходить до тверджень, що ніякої епідемії взагалі немає", – йдеться у повідомленні.

Все це подається у поєднанні "класичних новин, результатів опитувань, думок і експертних дискусій". Одна лише програма від 20 березня під заголовком: "Епідемія, якої ніколи не було", була переглянута не менше 657 тисяч разів.

Речник МВС ФРН Петер Альтер не підтвердив напряму, чи дійсно відповідні структури надають особливої уваги діяльності RT Deutsch, але зазначив, що "Інтернет-телебачення RT Deutsch, яке експлуатується Росією в Німеччині німецькою мовою, відоме Федеральному управлінню із захисту конституції". Він зауважив, що всі органи безпеки уважно дивляться за тим, як може використовуватися тема коронавірусу з метою інструменталізації та дезінформації. Альтер наголосив, що "цільова дезінформація та неправильна інформація можуть загрожувати громадській безпеці та порядку".

Речник федерального уряду ФРН Штеффен Зайберт зазначив, що органи влади намагаються забезпечувати професійною та обгрунтованою інформацію по власних каналах, також є ЗМІ, які виконують чудову, поважну та професійну інформаційну роботу. Водночас він закликав не дозволяти собі панікувати через спотворені повідомлення та fake-news, які, на жаль, також розповсюджуються з метою поширити невпевненість і розгубленість.

Нагадаємо, речник Міністерства охорони здоров'я України Артем Дехтяренко заявив, що російські ЗМІ навмисно ширять фейки про коронавірус.

Станом на ранок 26 березня від коронавірусу COVID-19 загинуло 21 276 людей, кількість хворих зросла до 470 973.

Станом на вечір 25 березня в Україні зафіксовано 145 випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

В Україні підтвердили п'яту смерть від коронавірусу – померла жінка в Івано-Франківську.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно.

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme