Німеччина не хоче, щоб Україна брала участь у навчаннях НАТО, - Міноборони Польщі

Німеччина наполягає, щоб Україна не брала участі в нових навчаннях НАТО "Анаконда-16"

Про це заявив командувач оперативного командування видів збройних сил Польщі генерал Марек Томашицький, повідомляє depo.ua з посиланням на "Польське радіо".

"Томашицький також зазначив, що Німеччина "дуже наполягає, щоб в "Анаконді" не брала участі Україна. Як сказав генерал, у цьому питанні нинішній міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич, а також його попередник Томаш Семоняк "твердо трималися курсу, що участь України для нас (Польщі, - ред.) є ключовою". Він додав, що Варшава досі не відмовилася від цієї позиції", - сказано в повідомленні.

Командувач також зазначив, що влада Німеччини запровадила обмеження на використання власних доріг та автошляхів, а також відмовила американським військам у перетині польсько-німецького кордону. Він додав, що, можливо, для цього розглянуть "можливості з півдня".

Також Міністерство національної оборони Польщі повідомило, що загрози для проведення військових навчань "Анаконда-16" з участю понад 30 тис. польських і союзних військових зараз немає. Однак, Берлін не погоджується на рух американських військових колон дорогами Німеччини.

Голова Міністерства національної оборони Польщі Антоні Мацеревич підкреслив, що в часи незалежної Польщі ще не було таких великих військових маневрів, враховуючи кількість солдатів і операційні масштаби.

Томашицький також повідомив, що кількість військових, які будуть проходити підготовку, досягне 31 тис. З них 12 тис. буде з Польщі, 13,9 тис. - із США, 1,2 тис. - з Іспанії та 1 тис. - з Великобританії. У маневрах будуть задіяні також 3 тис. бронемашин, 105 літаків і 12 кораблів.

Мацеревич зазначив, що Варшава чекає пом'якшення позиції Берліна щодо переміщення американських військ німецькими автошляхами. Він натякнув, що однією з причин, чому Німеччина відмовляється пропускати американські війська, є тиск Росії.

Цього року у навчаннях, які відбудуться з 7 по 17 червня, візьме участь 31 тис. військовослужбовців з 19 країн НАТО, а також шести країн-учасниць програми, в тому числі й України. При цьому завдання виконуватимуться в повітрі, на суші і морі на семи полігонах країни, а повітряні сили, сили спецпризначень, а також розвідувальні підрозділи тренуватимуться також і за межами полігонів.

У тренінгу буде також гібридний сценарій розвитку подій. Зокрема до уваги братимуться елементи, які спостерігаються в останніх конфліктах, у тому числі і в Україні: інформаційний вплив, загрози в кіберпросторі, різні перешкоди, вплив на цивільне населення тощо.

Нагадаємо, раніше в Латвії почалися масштабні військові навчання НАТО.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme