Нідерланди готували військову операцію на Донбасі після катастрофи МН17

Уряд Нідерландів в 2014 році планував військову операцію на Донбасі, щоб забрати останки загиблих після авіакатастрофи малазійського рейсу MH17
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на нідерландське видання Telegraaf.

В оборонному відомстві Нідерландів турбувалися, що докази і останки будуть знищені. У той же час в Нідерландах з кожним днем ​​посилювався вимога громадськості повернути загиблих додому.

"Питання було таке: у нас є місце катастрофи, на яке ми не маємо доступу. Як можна забезпечити повернення останків загиблих? Розроблялися різні типи операцій. Від обережного до дуже жорсткого", – зазначив у коментарі виданню командувач сухопутних військ Нідерландів Мартін Вайнен.

Він зазначив, що план полягав у тому, щоб тисяча військових 11-ї аеромобільної бригади увійшла в район катастрофи MH17 з легким озброєнням, і тим, що б помістилося в рюкзаки. Передбачалося, що військові самостійно змогли б зайняти позиції і утримувати контроль на місці катастрофи, площею 35 квадратних кілометрів. Вони повинні були забезпечити можливість роботи слідчих.

Газета пише, що стільки ж солдатів повинна була надати Австралія, яка втратила у цій катастрофі 27 своїх громадян.

20 липня 11 аеромобільна бригада почала збирати все необхідне для місії. Катастрофа відбулася в розпал відпусток. Але солдати поверталися з них достроково, щоб взяти участь в операції. Декотрі зголошувалися, перебуваючи навіть в Південній Америці. Тим часом, в Нідерландах підрозділи забезпечення зібрали великі запаси боєприпасів, води й пайків.

Загін був готовий вирушити на завдання за 38 годин. 23 липня, він був в офіційному режимі очікування. Наступного дня командир батальйону Кас Шроєрс провів брифінг для своїх солдатів. Але насправді на той момент частина загону ще була не на місці. Солдати брали участь в навчаннях у Португалії. Їх відкликали раніше, щоб вони одразу після прибуття додому вирушили в Україну.

Але поки вони летіли в Нідерланди, Міністерство оборони країни скасувало місію.

Справа у тому, що бойовики все ж дозволили потягу забрати вагони з морозильними камерами з міста Торез. У вівторок вагони прибули в Харків. Ще через день перші літаки з рештками людських тіл могли вирушити в Нідерланди.

Лишалося завдання провести розслідування на місці падіння на сході України, тож було ухвалене рішення відправити 40 неозброєних військових поліцейських.

Нагадаємо, 9 березня 2020 року у Нідерландах має розпочатись судовий процес у справі про збиття літака рейсу МН17, який може довести вину у цій трагедії вищого керівництва Росії.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme