Newsweek: Після зміни Обами тиск на Путіна явно посилиться

Зміна президента в США призведе до нарощування тиску на Росію

"Україна залишиться в центрі конфлікту між США і Росією і після президентських виборів 2016 року", - пише директор Центру енергетики, природних ресурсів та геополітики при Інституті аналізу глобальної безпеки (Вашингтон) Аріель Коен у статті для Newsweek, перекладеній Inopressa.ru, передає depo.ua

"Опитування показують, що американці єдині в думці по Україні: більшість респондентів підтримують посилення санкцій проти Кремля. Всі основні кандидати в президенти, за винятком сенатора Ренда Пола, займають жорстку позицію щодо Москви і підтримують озброєння України", - повідомляє Коен.

"Візьмемо Хілларі Клінтон, кандидата від Демократичної партії, - йдеться в статті. - Коло зовнішньополітичних радників Клінтонів різко налаштованt проти Росії. У нього входив покійний Річард Холбрук, "архітектор" розділу Югославії, який не був м'який щодо Росії". Коен також перераховує в цьому ряду заступника держсекретаря Вікторію Нуланд і колишнього посла США в Росії, нині заступника генсека НАТО Олександра Вершбоу.

"З республіканцями Кремлю не буде легше. Губернатор Джеб Буш ще офіційно не висунув свою кандидатуру, але він, як відомо, критикував "наївність" і "пасивність" у зовнішній політиці, в тому числі стосовно України і Росії", - йдеться в публікації.

"Зовнішньополітична команда Джеба Буша, ймовірно, буде включати в себе ключових гравців команди його брата, у тому числі екс-держсекретаря США Кондолізу Райс і колишнього заступника міністра оборони Пола Вулфовіца, які навряд чи є фаворитами Кремля", - іронізує автор.

"Якщо не Буш, то хто? Сенатори кубинсько-американського походження Марко Рубіо і Тед Крус, обидва члени сенатського Комітету у закордонних справах, підтримують допомогу Україні зброєю і різко критикують Росію", - пише Коен.

"Ще один потенційний кандидат у президенти від Республіканської партії - губернатор штату Вісконсін Скотт Уокер, який також підтримує поставки зброї Україні", - зазначає автор.

На думку Коена, "білою вороною" в цьому ряду виявився сенатор Ренд Пол. "Його радники з Росії - посол Річард Берт і Дмитро Саймс, президент Center for the National Interest (Вашингтон). Ці зовнішньополітичні реалісти виступають за більш теплі стосунки з Росією".

"Телеміст Путіна від 16 квітня продемонстрував його завзятість і незговірливість по відношенню до США, але реальність ізоляції та санкцій через Україну візьмуть своє, - не сумнівається автор. - Тим не менш, для Москви немає легких виходів з ситуації - хто б не прийшов, республіканці або демократи", - робить висновки Коен.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme