Ненависть росіян до США досягла рекордних показників, - опитування

Росіяни сприймають США як супротивника і різко негативно ставляться до західного способу життя з його культом толерантності, але все більше хочуть виїхати жити і працювати за кордон

Про це свідчить нове опитування "Левада-центру" серед росіян, передає depo.ua з посиланням на РБК

Як показало дослідження, негативною роль США у світі вважає абсолютна більшість росіян - 71%, причому в цьому році негативні оцінки висловлює рекордна кількість респондентів за вісім років проведення опитувань. Настільки негативно до американській зовнішній політиці громадяни Росії не ставилися навіть після короткострокової війни в Південній Осетії в серпні 2008 року - тоді негативно висловилися 53% респондентів.

У 2012 і 2013 роках настрої російського суспільства до ролі США у світі було приблизно на одному рівні - 43% і 50% відповідно. При цьому в тому ж 2008 році кількість людей, які позитивно оцінюють американську політику була максимальною - 12%, в 2015-му таких виявилося куди менше - 4%.

Росіяни в цілому конфронтаційно відносяться до провідних світових держав. 75% опитаних впевнені, що США, Німеччина, Японія, Велика Британія супротивники Росії, "які прагнуть вирішувати свої проблеми за її рахунок і при слушній нагоді завдають шкоди її інтересам". Тільки 17% переконані, що ці країни мають з Росією спільні інтереси "у боротьбі зі злочинністю і тероризмом, екологічними лихами, у розвитку науки, культури, економіки".

Більшість учасників опитування негативно оцінюють і відносини Росії і США, але в порівнянні з минулим роком негативізм знизився. 45% респондентів вважають, що відносини напружені, 29% впевнені, що вони ворожі, але кількість останніх помітно зменшилася.

Росіяни стали гірше ставитися до західних цінностей. На запитання соціологів "як ви ставитеся до західного способу життя?" найбільша група респондентів (45%) відповіла негативно. Торік на те ж питання так відповіли 42% респондентів, а в 2008-му - 30%. Менше стало і тих, хто відповів на поставлене соціологами питання позитивно - 30% проти 34% в 2014 році і 46% в 2008 році.

Тих, хто не хоче жити або працювати за кордоном, в порівнянні з 2014 роком не стало більше - 36% проти 18%, які все-таки готові виїхати на заробітки за кордон. А от готовність виїхати збільшилася: рік тому на переїзд погоджувалися 14%.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme