Навіщо Путіну бельгійське бомбардування мирних жителів під Алеппо

Між Росією та Бельгією виник дипломатичний скандал. Росіяни звинувачують Королівські винищувачі у бомбардуванні мирних жителів під Алеппо, щоб отримати доказ у боротьбі за уникнення санкцій

Навіщо Путіну бельгійське бомбардування…

Вже четвертий день між Росією і Бельгією тривають дипломатичні розборки. Все почалося 18-го жовтня. В "інформаційному бюлетені російського Центру по примиренню ворогуючих сторін на території Сирійської Арабської Республіки" було сказано, що близько 3 години ночі по курдському селищу Хассаджек було завдано повітряного удару. Інформацію Центр отримав від представників місцевої ради міста Афін провінції Алеппо. 

"В результаті бомбардування було зруйновано два житлових будинки, загинуло 6 і отримали поранення різного ступеня тяжкості ще 4 людини. В районі села Хассаджек вночі 18 жовтня виконували завдання літаки міжнародної коаліції. Засобами контролю повітряної обстановки в зазначений час в даному районі було зафіксовано два F-16 ВПС Королівства Бельгії", - йдеться у повідомленні. 

В офіційному Брюсселі відразу ж спростували інформацію, зазначивщи, що бельгійські літаки не виконували завдання у даному районі. 

Згодом Росія пішла у дипломатичний наступ. Офіційний представник Міноборони Росії генерал-майор Ігор Конашенков виклав набагато більше інформації про даний інцидент. Міноборони підготувалося серйозно - була підготовлена ціла презентація стосовно цієї ситуації. 

"Літаки були відразу ідентифіковані - це F16, і встановлена їх приналежність до бельгійським ВПС", - наголошували у Міноборони Росії.

Міністр оборони Бельгії Стівен Вандерпут також відреагував на звинувачення, зазначивши, що Росія їх підробила. І бельгійські F-16 не використовують систему розпізнавання, за якою російська сторона нібито їх ідентифікувала. На Росії ж дані виправдання назвали "нікчемними".

Проте, сьогодні досить легко зрозуміти російську сторону, яка намагається ухопитися за будь-яку ниточку проколів Заходу у Сирії.

Справа в тому, що хоч санкції ЄС проти Росії за її військову діяльність у Сирії і були заблоковані, за чутками через Італію, у США досі говорять про таку можливість.

"Наш підхід полягав у тому, щоб залишити можливість санкцій на столі. Ми ясно дали зрозуміти, що наша стурбованість діями Росії в Сирії значна", - заявив офіційний представник Білого дому Джошуа Ернест на брифінгу в Білому домі в п'ятницю, 21 жовтня.

Звичайно, ситуація із селищем Хассаджек навіть поряд не стоїть із російськими бомбардуваннями мирних районів, шпиталів у Сирії за рік війни. Одним із останніх випадків у жовтні було бомбардування польового шпиталю в Алеппо, через яке загинуло щонайменше семеро людей. Проте, Росії потрібні такі ситуації для того, щоб збирати обвинувачення у відповідь проти Заходу в якості торгів по санкційному питанню.

Але найбільш дивним у даній історії є те, що поблизу селища Хассаджек проходить фронт протистояння між курдськими "Демократичними силами Сирії" та бойовиками "Ісламської держави". Окрім цього операцію під назвою "Щит Єфрата" проводить турецька армія, котра використовує авіацію - ті самі F-16.

Бельгійці визнають, що літаки F-16 виконують бойові вильоти з бази в Йорданії, але в жовтні, за даними airwars.org, сили коаліції лише двічі використовували авіацію для ударів по силах "Ісламської держави" поблизу Алеппо. І наносили ці удари данські ВПС. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme