Науковці з ПАР виявили антитіла, що здатні захищати від різних мутацій коронавірусу

Науковці з Південної Африки (ПАР) вважають, що викликані впливом домінуючого в країні варіанту коронавірусу антитіла, можуть запобігти зараженню іншими варіантами COVID-19, які циркулюють у світі

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Reuters.

Більш заразний варіант COVID-19 спричинив другу хвилю епідемії у Південній Африці, після чого новий штам поширився в інших країнах світу. Результати лабораторних досліджень дають надію, що вакцини проти COVID-19, засновані на варіанті 501Y.V2 ("південноафриканський варіант"), можуть захистити від безлічі варіантів вірусу, які циркулюють у різних частинах світу.

"Ми використовували плазму ... від людей, які були заражені в цій останній хвилі 501Y.V2, і ми використовували її проти вірусу першої хвилі, ... ми виявили, що вона може нейтралізувати (інші варіанти коронавірусу - ред.). Окей, може не так добре, як здатна нейтралізувати 501Y.V2, але це зовсім не погано", – розповів Алекс Сігал з Африканського науково-дослідного інституту.

Водночас він уточнив, що вакцини, розроблені з урахуванням варіанту 501Y.V2, "можуть перехресно захищати від інших варіантів. "Це дає деяке уявлення про те, як можна розв'язувати проблему інших варіантів (коронавірусу, – ред.)", – додав він.

Професорка Національного інституту інфекційних хвороб Пенні Мур заявила, що, на відміну від антитіл, викликаних оригінальним варіантом, антитіла від 501Y.V2, ймовірно, мають ширший захист.

Головний урядовий радник з питань COVID-19 Салім Абдул Карім заявив, що основні виробники вакцин, включаючи Pfizer, AstraZeneca та Johnson & Johnson, вже роблять вакцини на основі варіанту 501Y.V2. За його словами, є ймовірність того, що ключові мутації в 501Y.V2 насправді також присутні в багатьох інших варіантах.

Зараз у Південній Африці зафіксовано найбільше заражень та смертей від COVID-19 на африканському континенті - 1,5 мільйона випадків та понад 50 000 смертельних випадків на за весь час пандемії.

Нагадаємо, у Південній Африці відмовляються від вакцини AstraZeneca, бо вона практично не допомагає від місцевого штаму коронавірусу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme