Науковці уперше виявили пластик в людських екскрементах

Австрійські вчені дослідили кал восьми осіб з різних континентів, які пили воду з пластикових пляшок та вживали продукти з упаковок

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на DW.

Пілотне дослідження австрійських вчених вказало на наявність мікропластику у людських організмах. Про це йдеться у результатах, опублікованих Медичним університетом Відня і австрійським федеральним відомством з питань захисту довкілля у вівторок, 23 жовтня. Дослідники проаналізували кал восьми різних людей і в усіх пробах виявили часточки мікропластику.

Серед осіб, що взяли участь у дослідженні, - люди віком від 33 до 65 років, які проживають на різних континентах і не знають одне одного. Впродовж тижня усі вони вели щоденники харчування. Усі учасники вживали їжу, упаковану в пластик, або пили напої з пластикових пляшок. Кілька учасників вживали рибу або морепродукти, жоден з них не був суворим вегетаріанцем.

Дослідники зазначають, що найбільше їх вразило розмаїття видів пластику. Зокрема, результати аналізу вказують на наявність поліпропілену та поліетилентерефталату. "У нашій лабораторії ми виявили дев'ять різних видів пластику розміром від 50 до 500 мікрометрів", - повідомляє Беттіна Лібманн (Bettina Liebmann), експертка австрійського відомства із питань довкілля, цитує агентство dpa.

Вченим не вдалося науково підтвердити наявність зв'язку між споживанням певних продуктів та появою мікропластику в організмі через малу кількість учасників наукового експерименту. Даний аналіз слугує підготовчим етапом до іншого, більш ґрунтовного дослідження. Лібманн зазначає, що в темі мікропластику в людському організмі ще залишається багато невідомого.

Нагадаємо, що дослідники з Національного університету Інчхона (Південна Корея) проаналізували склад 39 зразків харчової солі і виявили у 36 з них мікропластик.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна