Наступний шматок салямі: Як Гризлов повідомив Зеленському, що реінтеграції Донбасу не буде

Вчорашні заяви представника Росії в ТКГ Гризлова, фактично, ставлять хрест на сподіваннях чинної української влади припинити конфлікт на Донбасі за допомогою дипломатичних засобів

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Наступний шматок салямі: Як Гризлов пові…


Вчора повноважний представник Росії на переговорах тристоронньої контактної групи щодо Донбасу Борис Гризлов зробив чимало цікавих заяв стосовно подальших вимог Росії, пов'язаних із діями України на Донбасі.

"Російська делегація закликала київську сторону забезпечити продовження дії закону (про особливий статус Донбасу-ред.), а також почати діалог з представниками Донбасу в політичній підгрупі про поправки до цього закону, необхідні для імплементації формули Штайнмаєра", - заявив Гризлов. Заодно додавши, що "для повноцінного введення в дію особливого статусу" Донбасу Україні "потрібно його закріплення в Конституції". На думку Кремля, все це буде "однією з передумов" врегулювання ситуації в регіоні.

Про те, що переговори з представниками "Л-ДНР" є очевидною пасткою для української дипломатії, написано, здається, вже все можливе. Оскільки після згоди на подібні переговори Київ буде вимушений виконувати всі свої зобов'язання до останньої коми (і в Москві за цим простежать, натомість в разі порушень домовленостей "республіками", навіть самих грубих, в Кремлі завше скажуть сакраментальну фразу про "их там нет", а за дії "республік" несуть відповідальність "республіки".

Чіткої прив'язки цих неодноразово вже озвучених вимог Росії до омріяного Зеленським, Макроном та Меркель "нормандського" саміту Гризлов не озвучив, але наявність списку незадоволених вимог завше дає можливості для дипломатичного маневру. Який, у виконанні Путіна, зазвичай приймає форму заяви про те, що "Росії не потрібні переговори задля переговорів і без конкретного результату".

Про якісь кроки російської сторони, спрямовані на деескалацію конфлікту, звичайно, учора не пролунало ні слова. Втім, як і завжди. Але насправді у вчорашніх заявах Гризлова, фрагментарно цитованих українськими ЗМІ, був один момент, який майже не озвучували українські колеги, але дуже добре висвітили російські ЗМІ. Мова йде про заяву Гризлова стосовно підтримання правопорядку у демілітаризованих після розведення військ зонах.

"Видаються неприйнятними заяви, що прозвучали в ЗМІ, про необхідність розміщення на ділянках розведення формувань поліції і національної гвардії України. Раніше такого роду заяви висували українські радикали, зараз вони звучать від цілком офіційних осіб", - сказав Гризлов російським журналістам. З практично аналогічною заявою виступив і очільник самопроголошеної "ДНР" Пушилін, який заявив, що при спробі введення українських правоохоронців в теперішню демілітаризовану зону, сепаратисти дадуть "симетричну відповідь".

Що насправді дає досить широке поле для роздумів. Ці роздуми стосуються наступних моментів — якщо, за задумом російських кураторів, навіть на крихітні ділянки розведення, ще тиждень тому контрольовані Україною, українських правоохоронців ніхто не збирається допускати, виходить, що й після тотального розведення по всій лінії фронту утвориться смуга, заборонена для присутності українських правоохоронців. І на територію самопроголошених республік, після всіх поступок України у ході виконання формули Штайнмаєра, українських правоохоронців допускати ніхто не збирається. А гарантувати "демократичні вибори у відповідності до українського законодавства" в окупованих регіонах Донбасу будуть російські найманці і бойовики сепаратистів. До них слід буде звертатись всім українським партіям і політикам, права яких можуть порушити в ході виборчого процесу.

Про який суверенітет України над Донбасом може йтися у випадку, якщо в країні з'являться території, куди правоохоронцю для виконання службових обов'язків буде заборонений вхід — питання в цій ситуації якби риторичне.

Загалом, ця абсурдна картина цілком вписується і в попередні заяви Гризлова - приміром, про те, що "ніякої капітуляції Донецька і Луганська не буде і бути не може. Для цього жителі "ДНР" і "ЛНР" захистили своє право на життя, на гідне майбутнє, на рідну мову і нестерту історичну пам'ять". Кінець цитати. Таким є баченя майбутнього Донбасу в Кремлі.

Виходячи із цього бачення і факту наявності російських військ на Донбасі, команді Зеленського і слід вибудовувати подальшу стратегію співіснування з "Л-ДНР". І перестати обманювати бодай самих себе стосовно можливості розв'язати конфлікт на Донбасі за допомогою довгого списку дипломатичних поступок задля проведення чергового "нормандського саміту".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme