Нагодувати або заморити кримчан голодом - думки експертів

Россільгоспнагляд зняв заборони на ввезення продуктів, навіть неатестованих, з материкової України в Крим у зв'язку з нестабільністю поставок через поромну переправу і щоб уникнути дефіциту продовольства на анексованому Росією півострові.

Нагодувати або заморити кримчан голодом…

ДеПо зібрав думки експертів та політиків: чи варто Україні годувати окуповані території або все-таки перекинути цю проблему на агресора. Мовляв, самі захопили, нехай тепер самі і годують...


БОРИСЛАВ БЕРЕЗА, кандидат в нардепи: Якщо продовольство піде в Крим, можна говорити про здачу національних інтересів

«Якщо машини з продуктами підуть з України до анексуваного Криму, то можна офіційно говорити про здачу національних інтересів. Жодна держава в світі не допомагатиме окупантові утримувати окуповані території. Це може відбутися тільки за змовою. Всі компанії, які постачатимуть туди продукти харчування повинні бути піддані фінансовим санкціям.

Ми так часто і голосно вимагаємо, щоб Європа і Америка посилили тиск на Росію та ввели додаткові санкції, але самі нічого не робимо в цьому напрямку. Це неприпустимо! Будь-які поставки до Криму можливі тільки з поверненням Криму до складу України. Історія не знає прикладів, коли б воюючі сторони продовжували активну торгівлю один з одним. Досить думати про накопичення капіталу, пора торгашам задуматися про Україну».

ОЛЕКСІЙ ГАРАНЬ, політолог: Перекриття поставок продовольства може дати привід Путіну почати пробивати коридор до Криму

«Що може говорити на користь поставок до Криму? По-перше, там залишаються наші громадяни, в тому числі ті громадяни, які займають проукраїнські позиції. Я маю на увазі кримських татар. По-друге, ми розуміємо, що для Путіна зараз критично важливо отримати канали постачання Криму. Без цієї можливості перед ним виникає політична необхідність пробити такий коридор силою щоб уникнути голодних бунтів у Криму. І якщо, скажімо, Україна все перекриває, то у Путіна виникає додаткова спокуса пробивати силою коридор через Маріуполь»

ТАРАС БЕРЕЗОВЕЦЬ, політолог: Розривати економічні зв'язки з Кримом категорично не можна

«Я не бачу тут теми для дискусії. У Криму залишилися українські громадяни - їх там два мільйони. Зараз люди там реально не отримують можливості отримувати нормальні продукти харчування. У Криму магазини стоять напівпорожні. Якщо там не буде українських продуктів, то людям там фактично нічого буде їсти. Голоду там, звичайно, не буде, але номенклатура товарів може скоротитися дуже серйозно. Тому якщо відкриваються можливості для торгівлі, то це, по-перше, вигідно українському бізнесу, а по-друге, якщо ми думаємо про майбутні реінтеграції Криму, то економічні зв'язки розривати ні в якому разі не можна категорично. Це один з факторів, який дозволить повернути Крим якомога швидше».

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme