На Росії відмовилися розсекречувати архіви КДБ

На Росії активістам з об'єднання "Команда 29" відмовили в розсекреченні архівів органів держбезпеки СРСР

Комісія із захисту державної таємниці заявила, що відомості про роботу чекістів з 1917 року "зберігають актуальність", а їх публікація може завдати шкоди нацбезпеці Росії, передає depo.ua з посиланням на "Газета.Ru".

Як розповів представник "Команди 29" Олександр Циганков, після того як петиція за відкриття архівів на сайті change.org зібрала понад 50 тис. підписів, вона була спрямована в Міжвідомчу комісію із захисту державної таємниці. І незабаром звідти прийшла відповідь.

"У висновку Міжвідомчої комісії перераховані відомості про сили і засоби розвідувальної, контррозвідувальної і оперативно-розшукової діяльності, а також діяльності в області протидії тероризму органів безпеки за вказаний період (1917-1991 роки), - йдеться у відповіді комісії. - Ці відомості зберігають актуальність в даний час, оскільки їх поширення може завдати шкоди безпеці РФ, і вимагають продовження термінів засекречування".

У комісії підкреслили, що в архівах немає відомостей про репресії, які були розсекречені раніше.

"Висновок не містить посилань на матеріали, що стосуються масових репресій, що підлягають розсекреченню відповідно до указу президента від 23 червня 1992 року, - заявили в комісії. - Можливі спроби використовувати висновок для приховування інформації, що відноситься до репресивної політики радянської держави, можуть бути оскаржені у встановленому порядку".

У "Команді 29" заявили, що очікували подібної відповіді, проте мають намір звернутися до суду.

Петицію за розсекречення "Команда 29" запустила після того, як в березня 2014 року Міжвідомча комісія із захисту державної таємниці вирішила продовжити термін засекречування ще на 30 років - до 2044 року.

Як вказують активісти, таким чином, до 2044 гриф "таємно" стоятиме на будь-яких документах, що містять інформацію про розвідувальну, контррозвідувальну, оперативно-розшукову діяльність, про осіб, які співпрацювали на конфіденційній основі з органами держбезпеки, про співробітників органів держбезпеки, які брали участь в спецопераціях, і т.д. Список категорій інформації з 23 пунктів дає можливість продовжити термін секретності практично будь-якого документа, створеного між 1917 і 1991 роками.

Також активісти побоювалися, що під дію цього рішення потрапляє величезна кількість документів, що стосуються "Великого терору" 1937-1938 років, надзвичайно затребуваних істориками та родичами жертв репресій.

"Сотні тисяч людей, які потрапили під розстрільні статті, можуть залишитися безіменними, незважаючи на всі зусилля нащадків дізнатися про долю своєї родини в роки "Великої чистки", - йдеться на change.org.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme