На Росії раптом вирішили спростити паперову бюрократію для депортованих Сталіним кримських татар

Держдума Росії має намір спростити отримання заходів соцпідтримки для громадян Криму, які стали жертвами політичних репресій в 1940-і роки

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Известия".

Відповідний законопроект, внесений в кінці минулого року невизнаним світовою спільнотою депутатом від окупованого Криму Русланом Бальбеком, пропонує видавати довідку про реабілітацію без підтверджуючих документів з колишніх союзних республік. Цей захід, на його думку, має стати актуальним для кримчан, які не можуть отримати такий документ в державах, які не визнають Крим частиною Росії.

Як розповів автор ініціативи, зараз заходи соціального захисту, пільги та виплата компенсацій репресованим кримчанам і їх родичам можливі лише після отримання довідок про реабілітацію. Однак уповноважені органи Узбекистану, Казахстану і Таджикистану, в які звертається за підтвердженням МВС Росії, або не відповідають на відповідні запити, або відповідають на них з великою затримкою.

Депутат пропонує внести зміни в закон "Про реабілітацію жертв політичних репресій", дозволивши МВС і прокуратурі Росії в подібних випадках видавати відповідні довідки на підставі рішень судів або архівних довідок - будь-яких наявних на руках у громадян документів, що підтверджують факт заслання, вислання і проживання в спецпоселеннях.

Нагадаємо, що та ж сама Росія, яка збирається спростити життя депортованим 70 років тому, нині утримує у в'язницях 30 політв'язнів – кримських татар.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook