На Росії в "борця з корупцією" знайшли іще 300 мільйонів євро

На рахунках сім'ї полковника антикорупційного російського відомства Дмитра Захарченка в швейцарських банках знайдено 300 млн євро

Сім'я заступника начальника управління "Т" антикорупційного главку Міністерства внутрішніх справ Росії (ГУЕБіПК) Дмитра Захарченко могла зберігати великі суми грошей не тільки в Росії, інформує depo.ua з посиланням на NEWSru. Журналісти дізналися про шість рахунків у швейцарських банках, зареєстрованих на батька арештованого силовика. Крім того, квартира Захарченка, в якій слідчі раніше знайшли близько 9 млрд рублів, очевидно, була куплена для зберігання грошей, а не проживання.

За словами джерела в правоохоронних органах, в розпорядженні ФСБ є документи про рахунки офшорних фірм, зареєстрованих на 53-річного Віктора Захарченка - батька полковника Захарченка. "Всього виявлено шість таких рахунків, переважно в Rothschild Bank і женевському відділенні Dresdner Bank, на кожному з яких знаходяться суми від 45 до 47 млн. євро. В цілому близько 300 млн. євро (майже 22 млрд рублів за поточним курсом. - прим. NEWSru .com).

Суми на швейцарських рахунках родини Захарченка є"колосальними", походження цих грошей зараз з'ясовується. Вже зрозуміло, що мова йде не тільки про кошти"Нота-банку", як це уявлялося раніше".

Раніше в пресі з'явилося кілька версій походження коштів, вилучених у затриманого співробітника антикорупційного главку МВС РФ. Так, анонімне джерело "Комерсанта" мав на думці, що в квартирі сестри Захарченка знайшли частину коштів, викрадених в "Нота-Банку". За попередніми даними, вони були передані на зберігання високопоставленому поліцейському однією з фігуранток банківської справи - екс-фінансовим директором Галиною Марчуковою. А Захарченко, ймовірно, був учасником злочинної групи, що викрала кошти банку.

Тим часом журналісти з'ясували, що квартира, в якій слідчі знайшли суму, приблизно еквівалентну 9 млрд рублів, була куплена сім'єю Захарченка для зберігання грошей. За півтора року рідні полковника ГУЕБіПК зрідка відвідували приміщення і, практично, відразу ж їхали, розповіли сусіди.

Йдеться про чотирикімнатну квартиру в елітному житловому комплексі "Домініон" на Ломоносовському проспекті. "Одна з кімнат оселі була перероблена під сейф з кодом на дверях, - розповіло джерело в правоохоронних органах, - квартира площею 143 кв. метри відремонтована, але практично повністю порожня". Зараз квартира опечатана.

Родині Захарченка належить ще одна квартира, розташована по сусідству: у ЖК "Шуваловский" на матір полковника Валентину Захарченко оформлена "трійка" площею 73 кв. метра. "Сам Дмитро Захарченко прописаний у квартирі на Мічурінському проспекті, тому обшуки в першу чергу пройшли там. За місцем реєстрації поліцейського нічого важливого знайдено не було - в цій квартирі живуть зараз його племінники", - розповіло джерело.

Якщо припустити, що знайдені багатства належать особисто Захарченку, то він стає претендентом на звання найбагатшого держслужбовця Росії за версією Forbes. Крім того, після з'ясування джерела добробуту Захарченка комусь із топ-200 найбагатших російських підприємців, можливо, доведеться поступитися своїм місцем полковнику МВС.

Напередодні стало відомо, що міністр внутрішніх справ РФ Володимир Колокольцев розпорядився провести службову перевірку в антикорупційному главку МВС після затримання Захарченка. Силовикам доручено вивчити "обставини, причини і умови, які призвели до затримання т.в.о. начальника Управління" Т "ГУЕБіПК МВС Росії".

 

Про затримання Дмитра Захарченко стало відомо 9 вересня, коли в антикорупційному главку МВС РФ пройшли обшуки. Наступного дня Пресненський районний суд Москви заарештував заступника начальника управління "Т" ГУЕБіПК МВС Росії на два місяці. Захарченку були пред'явлені звинувачення за трьома статтями Кримінального кодексу - про зловживання посадовими повноваженнями (ст. 285), про перешкоджання здійсненню правосуддя (ст. 294) і про отримання хабара (ст. 290).

Того ж дня джерела трьох основних російських інформагентств повідомили, що у Захарченка під час обшуків знайшли валюту на суму, еквівалентну приблизно 9 млрд. рублів. У пресі з'явилося відразу кілька версій походження грошей. По-перше, про зв'язок Захарченка з втечею з Росії екс-глави "Білайну" Михайла Слободіна. По-друге, це нібито може бути частина грошей, вкрадених з "Нота-Банку". По-третє, про те, що Захарченко був затриманий в рамках справи про корупційні зв'язки генералітету СКР та кримінального авторитета Захара Калашова (злодій в законі Шакро Молодой). Четверта версія - що у полковника накрили "общак" якогось угруповання з МВС.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme