ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Росії 5 гоблінів трощили могили і здавали пам'ятники на металобрухт

Учасники розкрадань пам'ятників і наруги над місцями поховань на острові Кего в місті Архангельську постануть перед судом

Depo.Світ
12 січня 2018 21:32
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба СКР по Архангельській області і НАО, передає Depo.ua з посиланням на echosevera.

Слідчими органами Слідчого комітету Росії по Архангельській області і Ненецькому автономному окрузі завершено досудове слідство у кримінальній справі стосовно п'ятьох жителів обласного центру віком від 18 до 54 років.

Вони в залежності від ролі і ступеня участі кожного звинувачуються в скоєнні злочинів, передбачених ч.1 і п. "А" ч. 2 ст. 158, п. "А" ч.3 ст. 158 КК Росії (крадіжка, тобто таємне викрадення чужого майна, вчинене групою осіб за попередньою змовою, з незаконним проникненням у житло), п. "А" ч.2 ст. 244 КК РФ (наруга над тілами померлих і місцями їх поховань, тобто, осквернення місць поховання, знищення і пошкодження надмогильних споруд, вчинені групою осіб за попередньою змовою) та ч.1 ст. 150 КК РФ (втягнення неповнолітнього у вчинення злочину).

За версією слідства, в грудні 2016 року і січні 2017 року обвинувачені, один з яких на момент вчинення злочинів був неповнолітнім, з метою розкрадання пам'яток, виготовлених з лопатей повітряних гвинтів літаків і вертольотів, встановлених на могилах працівників авіації, похованих на міському кладовищі на острові кего в місті Архангельську, на автомобілі неодноразово приїжджали на кладовищі.

За допомогою привезених інструментів: брухту, кувалди, сокири і гайкового ключа вони демонтували пам'ятники з 19 місць поховань, збили з них пам'ятні таблички, а 3 пам'ятника зламали. Потім в господарській будівлі за допомогою електричного інструменту розпиляли пам'ятники на частини і здали їх в пункт прийому брухту відходів чорних і кольорових металів.

Один з підслідних також звинувачується в залученні молодої людини, якій на момент вчинення злочинів було 17 років, в вчинення вищевказаних протиправних дій.

Неповнолітній підслідний також звинувачується в чотирьох епізодах крадіжок чужого майна, включаючи розкрадання, вчинені з незаконним проникненням у житло.

Він неодноразово викрадав грошові кошти у знайомого, який пускав його до себе в квартиру. Він же в ніч на 29 січня 2017 року разом зі знайомим, розбивши скло, через вікно проникли в заміський будинок, розташований на острові Кего, звідки викрали одяг, взуття, ліхтар, бінокль і кілька пляшок алкоголю загальною вартістю понад 20 тисяч рублів, з викраденим з місця злочину зникли, розпорядившись ним на свій розсуд.

Відносно вказаного обвинуваченого суд на підставі клопотання слідчого обрав запобіжний захід у вигляді взяття під варту, взявши до уваги, що, будучи на підписці про невиїзд у іншій справі, він знову скоїв злочин проти власності.

В ході допиту обвинувачені свою вину визнали, розкаялися в скоєному.

Наслідком зібрана достатня доказова база, в зв'язку з чим кримінальну справу із затвердженим прокурором обвинувальним висновком направлено до Жовтневого районного суду міста Архангельська для розгляду по суті.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ