На кометі Чурюмова-Герасименко виявлені високі гори

Спусковий модуль Philae місії Rosetta виявив на кометі безліч нерівностей. Висота деяких гір на 67P/Чурюмова-Герасименко досягає 900 метрів

На кометі Чурюмова-Герасименко виявлені…

Перші оброблені дані з зонду вчені опублікували в журналі Science, а коротко з ними можна ознайомитися на сайті The Los Angeles Times, передає depo.ua з посиланням на «Ленту.ру».

Гори виявлені за допомогою інструменту OSIRIS, встановленого на Philae, а також камерою з Rosetta та інших приладів. Дослідження показали, що поверхня комети має пухку структуру з безліччю нерівностей. Серед них присутні як височини, так і впадини діаметром до 300 метрів і глибиною до приблизно 230 метрів. Вчені дали назви найбільш цікавим з них. Так, на кометі тепер з'явилися регіони Маат, Імхотеп, Атон та інші, названі так на честь єгипетських божеств.

До середини серпня 2015 року комета з Rosetta найбільш близько наблизиться до Сонця. Це призведе до того, що поверхня космічного об'єкта розігріється максимально високо, що призведе до найбільших викидів її матерії в навколишній простір. Як відзначають вчені, складний рельєф комети має такий вигляд як раз через витікаючі речовини.

Дослідження комети необхідне для вивчення еволюції ранньої Сонячної системи, оскільки її матерія практично не зазнала змін в останні 4,5 мільярда років. Крім того, вона може пролити світло на питання про зародження життя на Землі і появу на ній води. Вчені досліджують її еволюцію в залежності від відстані до Сонця.

Комету 67P/Чурюмова-Герасименко відкрив в 1969 році радянський астроном Клим Чурюмов при вивченні фотознімків, зроблених Світланою Герасименко. Вона належить до групи короткоперіодичних (її період обертання дорівнює 6,6 роки), розміри великої півосі орбіти становлять трохи більше 3,5 астрономічних одиниць, лінійні розміри ядра мають порядок декількох кілометрів.

Як повідомляв depo.ua, 12 листопада стало відомо, що вперше в історії космічний зонд з Земли після 10 років польоту «прилунився» на комету Чурюмова – Герасименко.

Пізніше зонд надіслав перші фотографії з поверхні небесного тіла.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme