Чоловіки помирають від раку грудей частіше, ніж жінки

Рак грудей прийнято вважати виключно жіночим захворюванням, але ця хвороба вражає і представників сильної статі

Чоловіки помирають від раку грудей часті…

Хоча на чоловіків припадає менше 1% всіх випадків раку грудей, смертність від цієї хвороби у представників сильної статі вища. Це пов'язано з тим, що про чоловічий рак грудей людям відомо значно менше, ніж про жіночий, і на його симптоми самі чоловіки не звертають уваги. Цієї хвороби ще дуже соромляться, і виходить, що пацієнти звертаються до лікарів вже на тій стадії, коли домогтися радикального одужання неможливо.

Три роки тому дружина поліцейського офіцера у відставці Пітера Платта буквально силою потягла чоловіка в одну з лікарень їхньої рідної Оттави, коли виявила у нього на грудях ущільнення. Біопсія показала рак грудей, і Пітер розлютився від цього діагнозу ще й тому, що він і гадки не мав про можливість стати жертвою «типово жіночої хвороби».

Хірурги зробили Платту мастектомію, провели через хіміотерапію та опромінення. А потім він вступив у групу підтримки для жертв раку грудей, де виявився єдиним чоловіком. Спочатку 65-річного Пітера злив навіть той факт, що емблемою хвороби є стрічечка типово жіночого рожевого кольору, яка ніби сама заперечує можливість наявності цієї хвороби у чоловіків. Але незабаром у нього з'явилися інші приводи для занепокоєння - рак дав метастази в кістки.

На даний час стан Платта вдалося стабілізувати. Він виступає в ролі активного інформатора, який намагається донести до якомога більшої кількості людей шокуючу правду про рак грудей у чоловіків, повідомляє ДеПо з посиланням на Медикфорум.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"