Москва дражнить Туреччину дружбою з сирійськими курдами

Найближчим часом в Москві може відкритися офіційне представництво Сирійського Курдистан

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Комерсант".

Як повідомили джерела видання, до Москви вже прибули представники керівництва автономії, які планують обговорити в МЗС РФ це питання.

Як відзначають співрозмовники газети, сторони займаються врегулюванням формальностей. За словами представника курдської боку, реалізувати цей задум раніше не вдавалося "через деякі технічні проблеми", при цьому, запевнив він, "ніяких перешкод з російського боку не було".

Курдське керівництво вважає, що відкриття офіційного представництва в Москві могло б зміцнити співпрацю між Росією і курдською автономією на півночі Сирії, яка має великий досвід боротьби з терористичним угрупованням "Ісламська держава".

У той же час турецьке дипломатичне джерело, за даними видання, попередило, що цей крок викличе різку реакцію Анкари, оскільки в Туреччині Робоча партія Курдистану (РПК) офіційно оголошена терористичною організацією. "Як турок, я виступаю проти будь-якого зміцнення взаємодії між Росією і курдами", - заявило газеті турецьке дипломатичне джерело.

14 жовтня турецьке МЗС викликало американського посла в Туреччині Джона Басса і російського посла в Туреччині Андрія Карлова і попередило їх про неприпустимість військової допомоги сирійським курдам. Влада Туреччини стурбована тим, що ця зброя може бути використано Курдською робочою партією, з якою, на думку Анкари, співпрацює сирійський Курдський демократичний союз.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган 29 липня оголосив про неможливість продовжувати мирні переговори з курдами. Раніше, 25 липня, РПК також заявила про провал перемир'я: причиною послужили вчинені за день до цього авіаудари по курдах на території Північного Іраку.

Північні райони Сирії, населені курдами, фактично вийшли з-під контролю уряду Башара Асада після початку громадянської війни в 2011 році.

Нагадаємо, різкі заяви президента Туреччини Ердогана на адресу Москви прозвучали після того, як на початку жовтня російський військовий літак вторгся в повітряний простір Туреччини по шляху до Сирії і був перехоплений турецькими винищувачами.

"Ми є покупцем номер один природного газу з Росії. Втрата Туреччини буде серйозною втратою для Росії. При необхідності Туреччина може купувати природний газ в різних місцях", - заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган.

За версією НАТО, турецький повітряний простір порушили два російські літаки - Су-30 і Су-24 - відповідно 3 і 4 жовтня. У Москві визнали лише перший випадок.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme