Moody 's пророкує Україні дефолт

Посилення внутрішньої і зовнішньої геополітичної кризи в Україні загрожує дефолтом за зовнішніми та внутрішніми зобов'язаннями країни

Moody 's пророкує Україні дефолт…

Таку думку висловили експерти міжнародного рейтингового агентства Moody 's Investors Service, передає «Сегодня» з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

На їхню думку, одним з ключових внутрішніх ризиків для України є невизначеність надходжень зовнішніх кредитів на тлі дуже низького рівня валютних резервів країни.

«Поповнити валютні резерви можуть кошти МВФ, але наступний транш програми, обсягом $2,4 млрд, може бути отриманий через місяць або більше, оскільки черговий перегляд програми ще не завершено. У той же час уряду України в поточному році необхідно виплатити близько $10 млрд в рамках обслуговування зовнішніх боргових зобов'язань», - відзначають аналітики.

Вони вважають, що існуючої програми кредитування МВФ, ЄС та інших кредиторів недостатньо, щоб покрити ці платежі, тому уряд, ймовірно, буде змушений шукати додаткові джерела фінансування. «Крім того, істотної зовнішньої фінансової підтримки потребують банки і держкомпанія «Нафтогаз України». На цьому тлі ризик дефолту за суверенними або квазісуверенними зобов'язаннями надзвичайно високий», - прогнозують аналітики.

Іншим фактором, який негативно відбивається на фінансовому становищі України, є низький рівень розвитку державних інститутів, заявляють в агентстві.

«Імплементація обіцяних реформ відсутня, програма співпраці з МВФ проходить з порушенням умов і вимог. Як наслідок, відсутність структурних реформ перешкоджає реалізації економічного потенціалу України, незважаючи на вигідне географічне положення країни, високий рівень освіти населення, низький рівень заробітної плати, а також наявності значних природних ресурсів», - відзначають аналітики.

Не менш ризиковим для України є значна частка в державному борзі зобов'язань в іноземній валюті та велика частка умовних зобов'язань, зокрема, «Нафтогазу». Крім того, фінансовий стан України посилив різкий економічний спад і девальвація гривні в 2014 році.

Нагадаємо, державні запозичення в 2015 році заплановані в обсязі 293,84 млрд грн, у тому числі зовнішні - 180,97 млрд грн. Відповідні показники зафіксовані в таблицях до бюджету на 2015 рік. Таблиця фінансування держбюджету-2015 крім того передбачає викуп урядом цінних паперів на суму 88,29 млн грн, хоча текстова частина закону допускає перевищення цієї суми.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme