Могеріні закликала Косово скасувати мита на сербські товари

Головний дипломат Європейського Союзу Федеріка Могеріні закликала Косово скасувати тарифи на товари з Сербії та Боснії і Герцеговини

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Associated Press.

Зазначаєься, що минулого місяця Косово запровадило стовідсоткові мита на імпорт товарів із Сербії на тлі того, як його спроба вступити в Інтерпол зазнала невдачі через інтенсивне лобіювання з боку сербів.

Глава зовнішньополітичного відомства ЄС Могеріні заявила, що в інтересах Косово негайно скасувати це рішення. Вона закликала Приштину врегулювати свої претензії шляхом діалогу.

Заклик Могеріні пролунав після звинувачень прем'єра Косова на її адресу у неправильних діях на переговорах про нормалізацію відносин з Сербією, що проходять за посередництва ЄС.

Рамуш Харадінай сказав, що діалог Приштини і Белграда на чолі з Федерікою Могеріні не дав очікуваних результатів.

Він заявив, що тоді, коли Сербія робить серйозні кроки в напрямку інтеграції в ЄС, жителі Косова "залишаються в гетто", не маючи можливості безвізового в'їзду в країни ЄС, попри ствердження Брюсселя, що Приштина виконала всі вимоги.

Нагадаємо, запланована на понеділок, 17 грудня, прес-конференція Могеріні і Харадіная в Брюсселі була скасована без пояснення причини. Пізніше Могеріні пояснила, що це трапилося тому, що "у нас не було ніяких новин". Вона додала, що Харадінай не підняв питання про її дії на переговорах з нею.

Косовський уряд стверджує, що скасує тарифи на сербські товари тільки після того, як Сербія визнає незалежність Косова.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Євросоюз