UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Міжнародні правозахисники закликають Іран не переслідувати активістів за протести через збиття літака МАУ

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch закликала владу Ірану не переслідувати активістів, які проводили мирні акції через збиття бійцями Корпусу вартових Ісламської революції літака Boeing-737 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України"
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

"Human Rights Watch (HRW) закликала Іран припинити притягувати до кримінальної відповідальності осіб, які мирно протестували через збиття бійцями Корпусу вартових Ісламської революції (IRGC) цивільного авіалайнеру та спроби уникнути відповідальності на початку розслідування", – йдеться у повідомленні.

Правозахисна група заявила, що з кінця квітня іранські суди засудили 13 осіб, у тому числі кількох студентів, до ув'язнення, лише за участь у мирних акціях протесту через помилкове збиття 8 січня українського цивільного авіалайнера.

Інцидент, що призвів до обурення в середині країни, стався за кілька годин після того, як Іран здійснив ракетний напад на військові об'єкти США в Іраку у відповідь на загибель 3 січня 2020 року командувача силами IRGC, генерала Касема Сулеймані, унаслідок атаки американських безпілотників у Багдаді.

Влада Ірану раніше заявила, що заарештувала 30 осіб у зв’язку з протестами, а деталей про точну кількість тих, кого заарештували безпосередньо за збиття лайнера, не вказала.

Нагадаємо, 27 квітня Україна заявила, що наполягає на доставці "чорних скриньок" збитого МАУ з Ірану та виплаті компенсацій.

Довідка: 8 січня невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ).

Внаслідок трагедії загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.

11 січня Іран офіційно визнав, що збив український пасажирський літак "Міжнародних авіаліній України", але наголосив, що зробив це випадково.

Дещо пізніше відповідальність за збиття літака МАУ взяло на себе елітне військово-політичне формування Ірану Корпус вартових Ісламської революції, а головний командир КВІР Хосейн Саламі вибачився за трагедічну "помилку".

20 січня Іран оприлюднив другий попередній звіт про збиття літака МАУ.

11 березня Іран погодився віддати Україні "чорні скриньки" літака МАУ.

25 березня Канада заявила про порушення з боку Ірану, який відмовився передавати Україні чорні скриньки українського пасажирського літака.

29 березня Іран призупинив розшифровку "чорних ящиків" збитого пасажирського літака "Міжнародних авіаліній України" у зв'язку з поширенням коронавірусу. 

Водночас, Офіс генпрокурора призначив проведення комплексної криміналістичної експертизи щодо авіакатастрофи рейсу Тегеран-Київ та наполягає на створенні міжнародної слідчої групи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme