В Колумбії влада оголосила графітті визнаним мистецтвом і туристичною "фішкою"

Влада Колумбії вирішила не переслідувати художників графіті, а навпаки - підтримувати їх

Графіті у столиці Колумбії, Боготі, раніше вважалося вандалізмом. Проте сьогодні, замість полювання на художників графіті, влада заохочує їх і навіть організовує спеціальні тури, аби дати туристам можливість оглянути їх у всьому розмаїтті стилів, передає depo.ua з посиланням на ua.euronews.com.

"Мистецтво графіті у своєму роді - безсмертне, адже завжди є і будуть люди, які не погоджуватимуться з певними речами і прагнутимуть висловлювати свою точку зору засобами графіті, незалежно від того, вважає його влада законним явищем чи вандалізмом", - вважає художник стріт-арту Едгар Руссі.

"Графіті може бути знаряддям для суспільних змін. Стріт-арт, графіті, служить для того, щоб надіслати повідомлення, справити враження, змінити середовище, в якому вони живуть", - додає його колега Ніколас Кастро.

Особливою популярністю користуються настінні розписи на будинку, де мешкав всесвітньовідомий письменник, національна легенда Колумбії - Габріель Гарсіа Маркес.

"Ми не можемо оминути увагою той факт, що молодь часто ідентифікує себе з цим мистецтвом, і воно знаходить у ній значно сильніший резонанс, аніж, наприклад, творчість художника Фернандо Ботеро. Місцем для графіті може бути і футболка, і капелюх", - розповідає директор Музею сучасного мистецтва Густаво Ортіс.

Навіть суперзірка Джастін Бібер не зміг перемогти спокусу, щоб не залишити графіті на одному з будинків Боготи після свого концерту в колумбійській столиці два роки тому.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme