Світові ЗМІ про річницю Майдану: змінилося багато чого

Багато світових ЗМІ присвятили сьогодні публікації темі річниці Євромайдану, яка відзначається в Україні

Світові ЗМІ про річницю Майдану: змінило…

Про це повідомляє ДеПо.

Так, видання BuzzFeed News нагадує, що рік тому невелика група українських журналістів і опозиційних політиків організувала протест проти зближення України з Росією. Видання відзначає, що спочатку на Майдан Незалежності вийшла тисяча людей і кілька журналістів, які виступали в своїх публікаціях проти Януковича. Серед них був журналіст Мустафа Найєм, власник опозиційного телеканалу Святослав Цеголко і парламентарі Павло Петренко та Андрій Шевченко.

І хоча в той день те, що відбувається не здавалося багатообіцяючим, пише видання, через рік, здається, що змінилося все. «Януковича немає ще з лютого, його замінив шоколадний барон Петро Порошенко ... Петренко займає одну з найскладніших посад в уряді - посада міністра юстиції. Цеголко - прес-секретар Порошенка. А Найєм зараз є лідером невеликої групи орієнтованих на реформи активістів в парламенті. Саме 21 листопада, перша річниця «Євромайдану», стало національним «Днем гідності та свободи».

Журналісти зазначають, що Україна натерпілася багато чого, щоб отримати те, що має сьогодні: Росія анексувала Крим, на Сході держави ведуться військові дії, економіка країни близька до краху. «Того, що трапилося в Україні за минулий рік, не побажаєш жодній країні, але тут всі відчувають, що відбулася консолідація в питанні національної ідентичності, сплеск патріотизму і всі наповнені рішучості розвивати свою країну. Питання в тому, чи варто було воно тих жертв?» - зазначив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

Видання додає, що багато хто з активістів Майдану, які незадоволені швидкістю проведення реформ, зараз пішли в політику. І завершує публікацію словами Найєма, який стоїть біля джерел революції: «У нас є велика мрія, яку ми хочемо втілити в життя, і ми робимо маленькі кроки в цьому напрямку. Це і є перші результати Майдану».

Німецьке видання dw.de взяло інтерв'ю у журналіста, а тепер і депутата, Мустафи Найєма. Він поділився спогадами про Майдан, про те, як все починалося. Журналіст розповів про своє повідомлення в Facebook, завдяки якому 21 листопада на Майдані зібралися перші протестувальники.

Також Найєм повідомив, що був здивований реакцією Європи, яка підтримала Україну в боротьбі за європейський, демократичний шлях розвитку. Відповідаючи на запитання, якої допомоги Україна чекає від Німеччини, він заявив, що завдання Німеччини - захищати Україну.

Німецьке видання Die Presse в статті «Україна: Київ в пам'ять про початок протестів на Майдані» повідомляє про те, що українці сьогодні відзначають річницю Майдану. Видання розповідає про план подій, запланованих на честь річниці, і про візит Джо Байдена до Києва.

Також в статті дається коротка довідка про те, що рік тому 21 листопада Україна взяла проєвропейський курс і дала потужну відсіч Росії.

Французьке видання Le Figaro повідомляє, що 20% українців зробили свій внесок в революцію: кожен по-своєму. Деякі протестували в Києві, інші привозили їжу і одяг, і «рік потому після початку Євромайдану ця протестна хвиля ще підживлює війну на сході проти російської дестабілізації».

«Революція - це процес, який триває. Вона завершиться, коли біля влади будуть стояти люди, які самі себе зробили, - цитує видання мера Львова Андрія Садового. -  Молодь, яка прийшла, дуже розумна, її пронизують європейські цінності. Українці готові до великого стрибка ».

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme