Міноборони Азербайджану заявило про звільнення кількох висот в Карабаху

Міноборони Азербайджану заявило про звільнення села Талиш і Сейсулан Мардакертського району і ще кількох висот в Карабаху

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на minval.az.

"У суботу в результаті контрудару азербайджанської армії на лінії зіткнення військ здійснено прорив передньої лінії оборони вірменської армії, звільнені кілька стратегічних висот і населених пунктів", - кажуть у міноборони Азербайджану.

У боях було знищено шість вірменських танків, 15 артустановок і укріплені інженерні споруди, знищено і поранено більше 100 військовослужбовців ЗС Вірменії.

"12 військовослужбовців ЗС Азербайджану стали шехидами, підбитий один вертоліт Мі-24 і отримав пошкодження на міні один танк. Керівництво Міноборони висловлює співчуття сім'ям загиблих військовослужбовців ЗС Азербайджану",- додали у відомстві.

Міноборони Азербайджану заявило про звільнення кількох висот в Карабаху - фото 1

Контрудар був нанесений після провокацій ВС Вірменії в ніч на друге квітня, в результаті яких були вбиті і поранені цивільні особи. Рішення про заходи у відповідь на напрямках Агдере-Тертер-Агдам і Ходжавенд-Фізулі було прийнято командуванням Збройних сил.

В результаті операції від ворога були очищені висоти в районі села Талиш, які представляли загрозу для Геранбойського району та міста Нафталан, а також населений пункт Сейсулан.

Для захисту міста Горадіз під контроль підрозділів азербайджанської армії була взята висота "Лалі Тепе", що дозволяє контролювати більшу територію.

В даний час на цих висотах проводяться укріплювальні роботи, споруджуються окопи.

Міністерство оборони Азербайджану високо оцінило бойові навички, військовий досвід і бойовий дух особового складу.

Також в міністерстві відзначають, що якщо спроби порушення режиму припинення вогню з боку Вірменії повторяться, по противнику будуть нанесені більш потужні і руйнівні удари.

Конфлікт між двома південно-кавказькими країнами виник в 1988 році зважаючи територіальних претензій Вірменії до Азербайджану. Нагірний Карабах і сім прилеглих до нього районів - 20 відсотків території Азербайджану - знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії.

У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню, і до сих пір під егідою Мінської групи ОБСЄ і при співголовуванні Росії, Франції і США ведуться поки ще безуспішні мирні переговори.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme