Михайло Саакашвілі про війну, реформи і свободу: 13 думок

Сьогодні екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі святкує день народження. Йому стукнуло 47

Михайло Саакашвілі про війну, реформи і…

depo.ua зібрав 13 цитат Саакашвілі про корупцію, Путіна і Україну.

1. «Коли дізнався, що мій дід залишив бабусі десять або п'ятнадцять відсотків у якомусь ресторані - влаштував шалений скандал і змусив цієї частки позбутися. Не може член сім'ї президента володіти ресторанами»

2. «У цій ще досить небагатій країні (Грузії, - ред.) Не можна мати багатих при владі. Це просто нелогічно. Це те ж саме, що ми б поїдали своє власне тіло»

3. «Народу завжди все набридає. Чоловіку іноді набридає його кохана дружина, тим більше що через якийсь час знову може виникнути потреба в спілкуванні. У будь-якій демократії є такі цикли розвитку. Демократія - це два кроки вперед, крок назад»

4. «Коли підходиш до межі, коли нема чого втрачати, це навіть добре. Доводиться виходити швидше з темного тунелю, на світло»

5. «Я кожен день живу, де б я не був, новинами України, бо зараз вирішується доля не лише України, а й доля всього нашого регіону, і доля Європи»

6. «Після двох революцій в Україні головна дійова особа - це суспільство. Це повинні були всі вже намотати на вус (...) Я пам'ятаю, як після помаранчевої революції я був на одному зібранні міністрів і був вражений, наскільки ці люди не зрозуміли, що вони прийшли до влади в результаті революції, настільки вони розмірковували про своє особисте благо на шкоду суспільству. Зараз цих міністрів вже немає жодного»

7. «Велика ілюзія політиків у всьому світі, у тому числі і в нас, що можна перехитрити, обдурити народ і він це проковтне. У нас це не проходить. Якимось чином зросла громадська ментальність, і її дуже важко з правильних рейок перевести. Якщо тебе не оцінюють, треба шукати причини в собі»

8. «Агресія Росії повинна підстьобувати реформи. Неможливо виграти цю битву із зовнішнім агресором, дуже важко, якщо гроші на оборону розкрадатимуться, якщо міліція залишиться корумпованою»

9. «Путін, якщо чітко подивитися, один до одного повторює тези Гітлера перед Другою світовою війною. Путін зараз готується до стрибка. І я гадаю, що якщо правильно спланувати, то це буде для нього такий стрибок, де він зламає шию»

10. «Грузія - православна країна з четвертого століття. Коли російська армія зайшла до нас, вона грабувала і руйнувала грузинські церкви. Путін такий самий православний, як я білий ведмідь. Треба розуміти, що цей режим у Росії - ворог»

11. «У більшості своїй Захід заснований на моральних принципах і на принципах любові до свободи. Що означає, що якщо люди готові самі постояти за свою свободу, інші теж через якийсь час приходять на допомогу»

12. «Західну допомогу не треба переоцінювати. Насправді вона була дуже суттєва після війни, але зараз... Якби у нас були тепличні умови, якби у нас був забезпечений ринок, якби у нас була забезпечена західна допомога, тоді не було б необхідності викручуватися, бути винахідливими, щось нове робити»

13. «Я жив в епоху змін, я бачив, наскільки швидко вони можуть статися. Ті, хто цього не бачив, для них це важко уявити, ось такий моноліт. Як воно може статися? Дуже швидко може. Я виріс при моноліті, Радянському Союзі, і на моїх очах він розпався, як картковий будинок. Тож... Я не кажу, що Росія повинна розпастися, я вважаю, що Росія повинна змінитися»

Саакашвілі народився в Тбілісі. Закінчив факультет міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського університету ім. Т. Шевченка. Отримав ступінь магістра права в Колумбійському університеті.

Працював в Інституті прав людини в Осло, в юридичній компанії в Нью-Йорку.

У 28 років став депутатом парламенту Грузії, у 31 рік очолив парламентську фракцію «Союзу громадян Грузії», у 35 років став головою законодавчих зборів Тбілісі.

У 36 років став одним з лідерів Революції троянд, яка привела до зміни влади в Грузії. У 37 років Саакашвілі обраний президентом країни.

Став ініціатором низки економічних реформ, домігся зниження рівня корупції. На період його правління припав військовий конфлікт Росії і Грузії.

На парламентських виборах 2012 року партія Саакашвілі зазнала поразки. Не чекаючи на закінчення президентського строку, він виїхав до США, де зайнявся викладацькою роботою.

Саакашвілі підтримав Революцію гідності в Україні.

У матеріалі використані цитати політика для Gordonua.com, pravda.com.ua«Эхо Москвы»«Подробности»«Свободная зона», «Свет и тени», «Дождь»«Сегодня».

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme