Меркель в Давосі поставила Росію на одну дошку з ісламськими терористами

Меркель в Давосі поставила Росію на одну дошку з ісламськими терористами

Меркель в Давосі поставила Росію на одну…

І те, що сталося у Франції, і події 2014 року показують: за цінності, які на Заході сприймали як даність - свободу демократії, віросповідання, слова, - потрібно боротися, передають «Ведомости» слова Меркель.

«Говорячи від імені свого уряду, я хочу дати зрозуміти, що ми вважаємо дуже важливою одну річ: тут були порушені базові принципи європейського світопорядку. Анексія Криму - це не просто якась анексія, це очевидне порушення того, що дозволяло нам жити і співіснувати мирно після Другої світової війни. Це непорушність кордонів і повага територіальної цілісності», - заявила Меркель.

Вона підкреслила, те, що сталося в Україні, має особливе значення, оскільки та відмовилася від ядерного арсеналу в обмін на гарантії суверенітету і територіальної цілісності, які були зафіксовані в 1994 р. в Будапештському меморандумі. Бачачи, що сталося в Україні, інша країна також вважатиме, що відмова від ядерної зброї «зробить її слабшою і вразливішою перед нападом такого роду».

Але європейцям після Другої світової війни очевидно: у подібної проблеми немає військового вирішення, тому санкції проти Росії були неминучі, заявила Меркель. Вони можуть бути зняті, якщо будуть усунені причини їх введення, «але поки ми до цього не дійшли».

Представники європейських країн намагаються, в тому числі в «нормандському форматі», знайти дипломатичне вирішення питання. «Ми не залишимо зусиль вирішити ситуацію в Україні. Мінська угода - основа для домовленостей», - підкреслила Меркель.

Як повідомляв depo.ua, 22 січня під час зустрічі глав МЗС «нормандської четвірки» (Україна, Франції, Німеччини і РФ) була досягнута домовленість про відвід важкої артилерії за лінію дотику у зоні АТО.

Нагадаємо, що Мінськими домовленостями передбачається припинення вогню всіма сторонами конфлікту, відновлення українського контролю на російсько-українському кордоні, негайне виведення іноземних військ і найманців з України, відведення важкого озброєння від лінії розмежування за станом на 19 вересня, звільнення заручників та незаконно утримуваних осіб, поліпшення гуманітарної ситуації в регіоні та проведення місцевих виборів за українським законодавством.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme