Маск і Безос програли "космічні перегони" стартапу

Британський стартап OneWeb отримав пріоритет на дозвіл Міжнародного союзу електрозв'язку (ITU) на використання певних частот для радіозв'язку між супутниками, необхідних для космічної мережі забезпечення широкополосного інтернет-зв'язку, обігнавши компанії відомих мільярдерів Ілона Маска і Джефа Безоса

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

В отриманні доступу до частот, стартап обігнав компанії Маска і Безоса, які змагаються, щоб побудувати першу комерційну супутикову Інтернет-мережу. Така мережа дозволить отримати доступ до Інтернету навіть у тих місцях, де проводити наземний зв'язок надто витратно. Для цього компанії планують запустити на орбіту тисячі невеликих супутників.

OneWeb вивела на орбіту шість таких невеликих супутників, розміром з пральну машинку, і продемонструвала ITU здатність їх скоординованої роботи впродовж 90 днів. Компанія планує запустити ще 30 супутників до кінця року.

Проект компанії Маска Starlink планує вивести на орбіту 12 000 невеликих супутників і вже вивела 50. Проект компанії Amazon Kuiper перебуває на ще більш ранній стадії.

Після виділення спектру частот, OneWeb, інші компанії мають дбати, щоб їхній сигнал не перетинався із сигналами OneWeb.

Нагадаємо, 23 травня SpaceX успішно запустила Falcon 9 з 60 інтернет-супутниками.

Через місяць компанія SpaceX втратила контакт з трьома інтернет-супутниками Starlink із 60-ти, які запустили у космічний простір у травні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme