Лавров розповів про битву країн за Радбез ООН

Для реформи Ради Безпеки ООН потрібен компроміс між двома поки непримиренними підходами щодо розширення цього органу

Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, передає depo.ua з посиланням на  ТАСС.

За його словами, процес реформування СБ ООН був початий в 1993 році з прийняттям резолюції Генеральної Асамблеї ООН, якою передбачено "почати процес консультацій, щоб вирулити на загальноприйнятний результат, що забезпечує справедливу географічну представленість усіх регіонів в цьому органі".

"Там було сказано просто про реформу СБ ООН, включаючи його розширення. Питання про те, в яких категоріях розширюватися: постійних або непостійних, або додавати учасників процесу і в ту, і в іншу категорію", - пояснив Лавров, додавши, що це "є предметом дуже гострої дискусії".

"Весь процес зараз не може ніяк вийти на фінішну пряму, бо є непримиренні протиріччя між двома групами країн і спроби стверджувати, нібито "п'ятірка" постійних членів не може домовитися, і тому немає результату", - зазначив Лавров.

Він стверджує, що голова проблема в наявності двох непримиренних позицій.

Одна група країн абсолютно наполягає на тому, щоб були створені нові постійні місця, а друга вважає, що категорично не можна допускати створення нових постійних місць і що потрібно шукати рішення через розширення кількості непостійних членів. При цьому всі виступають за розширення СБ ООН.

Лавров зауважив, що статус постійного члена претендують Індія і Бразилія, а також Німеччина та Японія.

Такі рішення ухвалюється двома третинами голосів на Генасамблеї ООН.

Лавров додав,що інша група країн - це Італія, Мексика, скандинавські країни, Іспанія, цілий ряд азіатських країн, включаючи Пакистан, Малайзію, Індонезію, багато латиноамериканських країн.

"Вони вважають, що нові постійні члени - це недоцільний крок, тому що декілька країн знову займуть місця, а всі інші будуть рідше обиратися в СБ ООН, бо те, що можна було б віддати в ротацію, буде зайнято новими постійними членами", - пояснив глава МЗС Росії.

Нагадаємо, що влітку Україна закликала виключити Росію з Ради Безпеки ООН після того, як постійний представник Росії у цьому органі Віталій Чуркін використав право вето і заблокував створення міжнародного трибуналу з розслідуванням катастрофи "Боїнга" на Донбасі.

Важливо, що  Україна висунула свою кандидатуру від Східноєвропейської регіональної групи до складу непостійних членів Ради безпеки ООН на період 2016-2017 років.

Більше про світові новини читайте в рубриці Світ.depo.ua

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme