Кремль запустив нацистську схему проти гривні

Москва нагнітає паніку в Україні, через свої ЗМІ віщуючи про те, що проросійські терористи, мовляв, вже скоро буквально завалять нашу країну фальшивою гривнею

Кремль запустив нацистську схему проти г…

Нещодавно в ЗМІ активно розлетілася інформація про те, що члени «ДНР» нібито планують організувати друк підроблених гривневих банкнот на захопленому поліграфічному підприємстві Донецька. Варто зауважити, що ще в середині серпня радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк заявляв про кустарне виготовлення підробок, проте відзначав вкрай низьку їхню якість. Продавцям доводилося приймати ці «фантики» у терористів лише під загрозою розправи. Цього разу ситуація про включення «друкарського верстата» нібито свідчить про промисловий масштаб загрози з боку терористів.

Реакція Нацбанку не змусила себе довго чекати. Там сухо підкреслили, що поширена інформація має відверто провокаційний характер з метою дестабілізувати фінансову систему України і підірвати довіру населення України до національної валюти, а також завдати шкоди іміджу центрального банку держави.

Також головний фінансовий регулятор констатував, що підробити валюту терористам не вдасться. «Наявні на банкнотах гривні елементи захисту дозволяють гарантовано виявляти підроблені грошові знаки як під час автоматизованої обробки готівки з використанням спеціального обладнання, так і при уважному візуальному контролі без застосування спеціальних детекторів», - заявили в НБУ.

Скептично поставилися до друкування терористами на верстаті української гривні також і експерти. Як повідомив ДеПо економіст Андрій Клименко, «єдине, що можна розглядати як ймовірність, це те, що на Донбас перекинули ті 4 мільярди готівкових гривень, які навесні були захоплені окупантами в Національному банку в Криму». «НБУ, до речі, нещодавно повідомив, що ця грошова маса залишилася там у сховищі. Однак гадаю, що надрукувати валюту, що має один із найкращих захистів у світі, неможливо», - підкреслив Клименко.

У свою чергу, економіст Андрій Новак зазначив, що ці дії спрямовані на провокацію. «Обіг цих «псевдогрошей» не буде можливий ні в Україні, ні на самій території терористичних республік», - вважає експерт.

Це масштабне інформаційне вкидання явно спрямоване на посилення панічних настроїв і зростання недовіри до майже «дерев'яної» гривні. Недарма в Інтернеті гуляє жарт про те, що гривня - це чистокровна титульна українська валюта, яка весь час скаче, бо «хто не скаче, той москаль». Втім, зустріч Президента Петра Порошенка та Арсенія Яценюка з банкірами все-таки втихомирила галопуючу гривню.

Нинішній завуальований хід з боку Москви в цілому нагадує відомі дії нацистської Німеччини під час Другої світової війни. Тільки ось Кремль, на відміну від Гітлера, збирається грати понарошку, вдаривши по гривні лише віртуально. Головне - щоб публіка якнайсильніше злякалася.

Варто зауважити, що при Гітлері фальшивомонетництво було поставлено на потік. Під час війни з Великою Британією нацистською Німеччиною була організована операція «Бернхард», у результаті якої група євреїв-фахівців, які перебували в концтаборі, зуміла зробити дуже схожу підробку фунтів стерлінгів. Спочатку німці хотіли розкидати фальшиві гроші над Британією з літаків, щоб дестабілізувати британську економіку. Однак на той час долетіти до Туманного Альбіону було малореальним. У результаті фальшиві фунти разом із матрицями були відправлені на дно одного з озер. Після війни історію тривалий час намагалися не піднімати, оскільки британці побоювалися підірвати довіру до своєї валюти. Через величезну кількість запущених в обіг фальшивок, що складало близько 15% від загального числа банкнот, які перебували в обігу, Банку Англії довелося навіть вилучити з обігу всі купюри крупніші 5 фунтів і друкувати все заново.

З Україною ситуація виглядає зовсім по-іншому. Для Росії дуже важливо підняти переполох серед українського населення. Тому й вигадуються такі ось «байки». Пощастить - гривня знову почне падати. Не пощастить - кремлівські політтехнологи вигадають інші віртуальні «фішки» для «улюбленої сусідки».

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme