UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Кремль погрожує західним ЗМІ за страшну смертність від COVID-19 на Росії

Доля газет The Financial Times і The New York Times на Росії буде залежати від того, чи опублікують вони спростування поширеної ними інформації про статистику смертності в цій країні від коронавірусу

Про це заявила офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова, передає Depo.ua з посиланням на "Настоящее время".

"Далі кроки щодо FT і NYT будуть залежати від того, чи опублікують вони спростування", – сказала Захарова, коментуючи заклик депутатів Держдуми розглянути кроки щодо FT і NYT аж до позбавлення їх акредитації на Росії.

У МЗС Росії публікації The Financial Times і The New York Times назвали "безпідставними спекуляціями" і "черговим сенсаційним антиросійським фейком". Відомство направить виданням листи з вимогою спростувати опубліковану ними інформацію про статистику смертності від COVID-19 на Росії.

В американській газеті The New York Times вже заявили, що впевнені в точності статті.

"Ми впевнені в точності нашого матеріалу, який грунтується на даних, опублікованих офіційним державним відомством та інтерв'ю з експертами державних інститутів. Ніякі факти, наведені в нашій статті, не оскаржуються", – заявив віцепрезидент з комунікацій The New York Times Даніель Роадс.

У публікаціях The Financial Times і The New York Times говорилося про те, що смертність від коронавірусу в Москві і Санкт-Петербурзі може бути на 70% вище офіційної статистики. Як докази наводилися офіційні дані кількості померлих в цих двох містах, відповідно до яких кількість смертей в квітні 2020 року майже на 2 тисячі перевищувала показник 2019 року.

Зокрема, The New York Times з посиланням на дані московських РАГСів писала, що в квітні 2020 року в столиці було зареєстровано більш ніж на 1,7 тисячі смертей більше в порівнянні із середнім п'ятирічним показником для цього місяця. При цьому офіційна кількість померлих від коронавируса в Москві в квітні склало 642 людини. Виходячи з цього, автори статті роблять висновок, що офіційна статистика смертності від COVID-19 може бути занижена в кілька разів.

Московський департамент охорони здоров'я також відкинув цю інформацію, заявивши, що 60% померлих пацієнтів з коронавірусом не враховуються в статистиці, бо смерть настала в результаті "альтернативних причин" – наприклад, інсультів, інфарктів, онкологічних і інших "некурабельних смертельних захворювань". У відомстві уточнили, що діагноз COVID-19 встановлюється в результаті розтину, дані якого є "виключно точними".

Нагадаємо, у російській Держдумі виявлено п'ять випадків зараження коронавірусом серед представників нижньої палати Федеральних Зборів.

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков "зліг" з коронавірусом.

30 квітня стало відомо, що прем'єр-міністр Росії Михайло Мішустін повідомив, що у нього виявили коронавірус.

12 травня Росія за кількістю хворих на коронавірус уже прорвалася на друге місце в світі з показником 232 243 заражених.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme