Кредитори тікають з Росії

Інтерес інвесторів до кредитування уряду Росії в жовтні різко впав

Одночасно вже більше тижня триває розпродаж боргових паперів Росії на вторинному ринку, інформує Depo.ua з посиланням на Finanz.ru.

На тлі загострення відносин із Заходом щодо Сирії, виходу Росії з угоди по утилізації плутонію з США і підготовки лідерами ЄС нових антиросійських санкцій попит на аукціонах на облігації федеральної позики звалився втричі.

Загальний тижневий попит на облігації федеральної позики (ОФП) місяць тому становив 45-69 млрд рублів, тобто був вищим в 2,8-4,3 рази.

Ціна 10-річних ОФП впала сьогодні до мінімуму з початку серпня, досягаючи 99,08% від номіналу. За даними з МосБіржі, корекція в російських держпозик почалася 4 жовтня - наступного дня після заяв Путіна про погіршення відносин з США через конфлікт в Сирії. За цей час прибутковості додали від 15 до 35 базисних пунктів.

З російського ринку облігацій "активно виходять" і іноземні фонди.

Причинами можуть бути фіксація прибутку в очікуванні ослаблення рубля і посилення геополітичних ризиків. Російські банки не можуть забезпечити потрібний попит.

Інвесторів в ОФП приваблює лише те, що Мінфін платить дуже високі процентні ставки, фундаментальні індикатори Росії навряд чи можна назвати сильними, відзначають аналітики, приплив валюти в країну на мінімумі з 1999 року.

"У якийсь момент інвестори витлумачать це як сигнал тривоги", - говорить економіст Сбербанку Антон Струченевський.

Крім геополітики тривожним дзвіночком для інвесторів є дірка в російському бюджеті, і той факт, що покривати її вирішили збільшенням позик, тобто додатковою пропозицією боргових паперів, яка вплине на їх ціну.

У 2017-му році Мінфін, нагадаємо, має намір залучити на внутрішньому ринку 1,05 трлн рублів (проти 0,5 трлн цього року), а також випустити єврооблігації на $7 млрд.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme