ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Країнам ЄС дадуть змогу відкупитися від прийому біженців, - ЗМІ

Франція та Німеччина пропонують, щоб держави ЄС, які відмовляються приймати мігрантів у рамках механізму про розселення біженців, платили за свою відмову грошима

Depo.Світ
6 грудня 2018 20:02
ФОТО: depo.ua

Така пропозиція міститься у поширеному серед міністрів внутрішніх справ ЄС у Брюсселі документі, повідомляє Depo.ua з посиланням на Reuters.

Згідно з документом, європейські уряди як і раніше будуть змушені приймати прохачів притулку з інших держав ЄС (Греції, Італії та Іспанії, які є першими країнами прибуття мігрантів). Але плануються винятки для країн, які здійснять "альтернативні заходи солідарності".

За словами дипломатів, це формулювання означає можливість сплати коштів в бюджет ЄС чи оплати проектів розвитку в Африці.

Цей крок покликаний покласти край між розбіжностями, що виникли між країнами, які готові приймати біженців (Німеччина) та тими, які відмовляються це робити (Угорщина).

Нагадаємо, 29 листопада Німеччина заявила, щоприєднається до глобального договору ООН з прав мігрантів та біженців.

Парламент Словаччини відхилив міграційний пакт, оскільки він, на думку депутатів, розходиться з державною політикою щодо міграції й безпеки.

Міністр закордонних справ Словаччини Мірослав Лайчак подав у відставку після того, як парламент країни не підтримав міграційний пакт ООН.

Як відомо, Австрія, Угорщина, Ізраїль, Польща, Швейцарія та Австралія не підтримують міграційний пакт ООН і заявили, що не поїдуть на саміт, що відбудеться з 10 до 11 грудня у марокканському місті Марракеш, для його формального схвалення.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ