Країни Балтії затвердили відключення від електромереж Росії та синхронізацію з ЄС

У четвер, 20 червня, в Брюсселі очільники Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Європейської комісії затвердили календар робіт із відключення ліній електропередачі (ЛЕП) країн Балтії від пострадянської системи та їх синхронізації із Західною Європою

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Delfi.

"Угода підписана", – сказала представник президента Литви Далі Грибаускайте зі зв'язків із громадськістю Живіле Діджгальвене.

В угоді передбачено, що синхронізацію необхідно реалізувати до 2025 року, а ЄК буде брати участь у переговорах із Росією та Білоруссю з метою злагодженого відключення.

Передбачене також завершення до 2020 року оцінки інвестиційних заявок і пропозицій на фінансування морського кабелю до Польщі Harmony Link, який посилить потужності передачі електроенергії, а також завершення фінансування пов'язаного з цим зміцнення внутрішніх мереж.

Зазначається, що конкурс на прокладання кабелю мають оголосити 2021 року, а процедура повинна початися 2023 року.

Окрім цього в угоді вказано, що до 2021 року необхідно забезпечити системні потужності для синхронізації, того ж року треба прийняти до експлуатації автотрансформатори в литовському Алітусі.

Грибаускайте заявила, що ця угода є більш конкретною, ніж підписані раніше документи щодо синхронізації.

"Раніше були політичні обіцянки, декларації, а це документ реалізації, який чітко передбачає, коли починаємо, що робимо, коли завершуємо, як це робимо", – сказала вона.

Нагадаємо, у червні Балтійські країни планували провести випробування роботи системи ЛЕП в ізольованому режимі, проте Латвія і Естонія вирішили відкласти його на невизначений термін.

Довідка: Зараз електромережі Латвії, Литви та Естонії діють у синхронному режимі в так званому кільці пострадянської електроенергетичної системи БРЕЛЛ (Білорусь, Росія, Естонія, Латвія, Литва) і залежать від диспетчерської в Москві й електромереж Росії.

Після довгих взаємних суперечок країни Балтії 2018 року вирішили, що будуть синхронізуватися із Західною Європою через Польщу.

Нині між Литвою і Польщею вже діє електроенергетична перемичка LitPol Link, проте потужності хочуть посилити за допомогою прокладання нової морської перемички.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme