"Контр-брексіт": Чому Соросу доведеться взятись за керівництво ЄС

Конспірологи усього світу можуть святкувати перемогу. "Світова закуліса" не просто існує. Вона, втомившись ховатись по кутках, виходить на передній план і відверто розповідає про свої плани

Журналіст відділу «Світ»
"Контр-брексіт": Чому Соросу доведеться…

У Парижі на зустрічі, організованій Європейською радою, американський фінансист Джордж Сорос заявив, що хоче повпливати не просто на діяльність якого-небудь уряду в глухому куточку світу. Він хоче "підредагувати", не більше й не менше, волю британського народу. Для чого запускає у Сполученому Королівстві кампанію на підтримку нового референдуму, який повинен скасувати результати "Брексіту". Активна фаза підготовки "контр-Брексіту", за словами мільярдера, розпочнеться за декілька днів.

"Більша частина шкоди, яка відчувається зараз, викликана екзистенційною кризою, в якій знаходиться Європейський союз, однак його увага відвернута на переговори з Британією щодо її виходу", - переконаний пан Сорос. Втім, мільярдер вважає, що все ще можна змінити "до взаємної вигоди", анулювавши результати злощасного референдуму.

Все, що кажу "дідусь Сорос", безперечно, є правдою. Епічні переговори між Брюсселем та Лондоном, що тривають вже два роки, наразі дійшли до таких ключових результатів - сторони в березні погодились, що "перехідний період" варто продовжити до кінця 2020 року, і досягли компромісу стосовно частини питань, пов'язаних із виходом. Але вже на початку квітня з'явилась інформація, що "перехідний період", на прохання Британії, ймовірно перенесуть ще на два роки.

При тому питання про Північну Ірландію, яка ніби й частина Сполученого Королівства, але виходити з ЄС слідом за Лондоном ніби й не збирається, так і залишилось наразі відкритим. Увесь цей процес практично цілковито поглинає увагу британської прем'єрки Терези Мей та чималої кількості європейських посадовців - а кінця-краю йому дотепер не видно. При тому що й сам британський уряд став об'єктом критики опозиції та виборців - оскільки погодився сплатити в бюджет ЄС майже £40 млрд.

А всередині ЄС наростають протиріччя, Італія, третя за розмірами економіка Єврозони стає заручницею двох популістських партій, які не можуть до ладу домовитись ні між собою, ні з чинним президентом, і готуються провести парламентські вибори за місяць після попередніх, Грецька економіка знову рушила вниз, а польська і угорська політичні системи - круто вправо. На все це у Брюсселю бракує часу - бо йдуть переговори про вихід Британії.

Такими стали середньострокові результати Брексіту, і дивлячись на них, хочеться слідом за Соросом повторити: "Шановні британці, а може, ви все-таки передумаєте?"

З іншого боку, задля справедливості слід відзначити, що й хаотичний і необдуманий Брексіт теж трапився не зовсім на порожньому місці. Політика Берліну й Парижу, які задля досягнення своєї візії єдиної Європи давно зосередились на переливанні коштів із сильніших економік ЄС до слабших, негнучкі адміністративні механізми, вибудувані в Брюсселі за задумом схильних до формалізму німецьких політиків - все це свого часу роздратувало британців. Та й згадана Соросом "екзистенційна криза", в якій опинився ЄС, теж була спровокована не в Лондоні.

Тому агітація і успішне проведення "контр-референдуму", ймовірно, це тільки половина справи, яку доведеться зробити геніальному спекулянту та філософові для того, щоб вивести любий його серцю європейський ліберальний проект із манівців.

Йому, не виключено, доведеться ще й добряче потрудитись, аби створити підконтрольну "світовій закулісі" більшість у Європарламенті та Єврокомісії. Аби навести лад в тому недолугому адмініструванні, яке призвело до першого "Брексіту". Інакше процес виходу й повернення Британії до ЄС може стати циклічним, як приливи й відливи на Темзі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme