"Капітан очевидність": Що на Заході думають про українські вибори

Хоча до завершення другого туру українських виборів президента ще є час, на Заході достатньо скептично оцінюють шанси чинного глави держави на перемогу, і дедалі уважніше приглядаються до фрагментованих політичних сигналів, які надсилає його конкурент

"Капітан очевидність": Що на Заході дума…

"Українці йдуть на вибори, на яких комік прямує до тріумфу", - так називається матеріал CNN у якому журналісти висловлюють прогноз про те, що обрання "Зеленки" стане причиною істотних політичних потрясінь.

При тому автори наголошують на очевидному для українців факті: "З... провів нетрадиційну виборчу кампанію, не розкривши подробиць своєї майбутньої політики, що викликає питання про те, як політичний новачок направлятиме країну в часи гострих поточних викликів".

Єдиний позитив, який західні журналісти бачать у ситуації, полягає в тому, що в команді "Зеленки" наявні "технократи-реформатори", до яких віднесено колишнього міністра фінансів Олександра Данилюка; колишнього міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавічуса; і депутата Сергія Лещенка.

В українців немає особливого ентузіазму щодо жодного кандидата - громадяни обирають те, що вважають за "менше зло" - таку думу висловлюють журналісти The Guardian.

На їх думку, "виборці Порошенка, як правило, стурбовані відсутністю у "Зеленки" досвіду та потенційно більш сприятливим ставленням до доброзичливих стосунків з Росією, тоді як зелені виборці наполягають на тому, що перший термін П... був невдалим, і він не заслуговує на ще один шанс". При тому видання приводить думку громадян України про те, що другий тур виборів нагадує "дешевий супермаркет, де всі фрукти гнилі, і ви ходите навколо, щоб знайти найменш гнилий з них".

У день виборів центральним матеріалом Politico залишається вчорашня стаття про те, що майбутній успіх Зеленки буде "великою українською перемогою" Володимира Путіна.

"Схожа на карнавал передвиборча кампанія, в якій теперішній президент проводив "сольні дебати", а його опонента багато хто, схоже, сплутав з його героєм в популярному телесеріалі, зображує демократію західного стилю так, як її завжди називав Путін, фарсом" - констатують журналісти, оцінюючи міжнародний ефект від української президентської кампанії.

"Спраглі змін українці вирішили обрати коміка президентом" - так характеризують наслідки виборів у Reuters.

"Я вважаю, що головною темою виборів є розчарування щодо статус-кво", - приводить видання заяву Мері О'Хаган, високопоставленої співробітниці Національного демократичного інституту. Порошенко, обраний на тлі великих надій на зміни, здійснив багато реформ, але не переконав виборців, що він серйозно ставиться до боротьби з корупцією, вважає експертка. Додаючи при тому, що Зеленка наівіть в кінці кампанії залишається незрозумілою величиною не тільки для українців, але й для західних експертів.

Цілком можливо, що інформаційна тональність, в якій західні ЗМІ висвітлюють перебіг другого туру виборів в Україні, може видатись нам як похмурою, так і доволі образливою. Але якщо зважити на той факт, що вибори в Україні, як пише Foreign Policy - це не просто змагання двох особистостей за владу, а частина глобального політичного процесу, що в тій чи іншій формі вплине як на регіональну, так і на глобальну політичну ситуацію, легку нервозність західних аналітиків у день наших виборів можна все-таки вибачити.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme