Конгрес США невдоволений слабкими санкціями проти Ірану

У Конгресі США стурбовані занадто слабкими санкціями проти Ірану

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Associated Press.

Зокрема, конгресмени стурбовані тим, що нові санкції президента США Дональда Трампа проти Ірану, які планується ввести на початку листопада, будуть недостатньо жорсткими. У Конгресі також вважають, що адміністрація Трампа може порушити обіцянку надати "максимальний тиск" на Іран.

За словами старшого радника Фонду захисту демократії в США Річарда Голдберга, головне питання пов'язаний із можливим відключенням Ірану від міжнародної платіжної системи SWIFT.

Крім того, антиіранські санкції будуть спрямовані на енергетичний і банківський сектори країни, а також на компанії у Європі та Азії, які не знизять імпорт іранської нафти.

Також в Конгресі стурбовані позицією міністра фінансів США Стівена Мнучина, який припустив в недавніх виступах, що Іран може залишитися учасником міжнародної фінансової системи.

Нагадаємо,

8 травня 2018 року американський президент Дональд Трамп заявив, що США виходять з ядерної угоди з Іраном і оголосив про готовність застосувати до Тегерана жорстокі санкції.

10 травня США офіційно розширили персональні санкції проти Ірану.

Водночас Трамп заявив про готовність істотно обмежити обсяги нафти і нафтопродуктів, які закуповують в Ірану.

7 серпня пакет санкцій США проти Ірану поновив свою дію.

Вашингтон зажадав від держав-союзників припинити купувати у нього нафту під загрозою санкцій щодо компаній-закупівельників.

27 серпня Іран звернувся до Міжнародного суду ООН з вимогою змусити Сполучені Штати скасувати санкції, які наклала адміністрація президента США Дональда Трампа.

США розглядають позов Ірану до Міжнародного суду ООН як посягання на їхнє право вжити заходів з міркувань національної безпеки, і оскаржать претензії Тегерана.

24 вересня Іран заявив, що перекриє Ормузьку протоку, яка сполучає Оманську затоку на південному сході з Перською затокою на південному заході, якщо США продовжать політику санкцій тиску. Через цю протоку йде близько 20% усього світового експорту нафти.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme