Комітет із розвідки Сенату США схвалив висновки про втручання Росії у вибори

Комітет з розвідки Сенату США у значній мірі схвалив висновки американської розвідки про те, що Росія прагнула вплинути на вибори в США у 2016 році, здійснюючи хакерські атаки та кампанію впливу

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Washington Post.

Комітет із розвідки закликав до "жорсткішого всебічного підходу", щоби таке не повторилося на майбутніх виборах у США.

"Між членами та працівниками (комітету – ред.) існує консенсус – ми довіряємо висновкам розвідки", – заявив на прес-конференції сенатор Річард Бурр, який очолює комітет, посилаючись на оцінку розвідувального співтовариства про те, що за зломом серверів Демократичної партії США та електронної пошти голови кампанії Гілларі Клінтон стоїть Росія, і те, що вона намагалася вплинути на громадську думку, оприлюднюючи неправдиву інформацію, більшу частину – через підроблені облікові записи у соціальних мережах.

За словами Бурра, розслідування ще не завершено, а "питання про змову (між росіянами та командою Трампа на час передвиборчої кампанії – ред.) все ще залишається відкритим" і не буде вирішене до завершення роботи Комітету.

Повідомляється, що Комітет провів інтерв'ю із більш ніж 100 людьми та переглянув понад 100 тис. документів, багато з яких були надані розвідкою, внутрішнім оточенням президента Трампа та колишніми членами адміністрації Обами.

Нагадаємо, 6 вересня директор служби безпеки Facebook Алекс Стамос заявив, що протягом двох років пов'язані з Росією акаунти купували рекламу в соцмережі, яка носила політичний характер.

Представники Facebook повідомили, що вони простежили продаж реклами на загальну суму $100 тис. Було виявлено, що 3300 рекламних оголошень мали сліди, які вели саме до російської компанії.

21 вересня стало відомо, що Facebook вирішив повністю співпрацювати із федеральною владою і передати в Конгрес дані про куплену за російські гроші рекламу на виборах-2016.

Facebook виявив також створення фейкових акаунтів з Росії для поширення в соцмережі політреклами під час виборів президента США у 2016 році

Також Facebook має намір збільшити штат працівників для контролю за рекламою, яка розміщується в соціальній мережі.

Facebook і Twitter погодилися також взяти участь у слуханнях комітету з розвідки Сенату США про втручання Росії у американські президентські вибори 2016 року.

Довідка: Спецслужби США звинувачують Росію в кібератаках, в тому числі і в зломі серверів штатів під час передвиборної кампанії в Америці. На їхню думку, метою подібних кібератак було бажання допомогти Дональду Трампу перемогти в президентських перегонах.

У свою чергу, Трамп називав такі звинувачення перебільшеними. Однак пізніше визнав, що Росія могла втрутитися в президентські вибори США в 2016 році.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme