UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Комісія ООН щодо Сирії розглядає варіанти притягнення Росії до відповідальності

Міжнародна незалежна слідча комісія щодо Сирії (COI), що працює під егідою ООН, звинуватила Росію у причетності до військових злочинів
 

Про це йдеться у доповіді комісії, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Зокрема, мова йде про бомбардування російськими літаками ринку в місті Маарет-ен-Нууман і табору для біженців в районі міста Хаас влітку 2019 року.

За словами одного з членів COI Ханні Мегаллі, це не перший випадок, коли слідчі звинувачують РФ в злочинах у Сирії.

"За дев'ять років роботи ми вже отримували схожі свідчення щодо інших авіанальотів, у яких брали участь Сирія та інші країни. Щоб зібрати інформацію про ці атаки, ми опитували свідків, дивилися відеозаписи, фотографії, вивчали спостереження активістів за літаками в цьому регіоні", – повідомив Мегаллі.

При цьому він додав, що звинувачення з боку COI не означають, що Росія обов’язково понесе покарання за свої дії, оскільки комісія не є судовим органом.

"Але у нас є підстави вважати, що описані у звіті випадки були, і ми хотіли б, щоб вони були розслідувані ретельніше... Сам авіаналіт ніхто не заперечує: був удар по ринку, загинули люди", – зазначив Мегаллі.

Резюмуючи, він заявив, що за підсумками детального розслідування обстрілів у Сирії, комісія ООН розглядає кілька різних сценаріїв притягнення Росії до відповідальності.

Нагадаємо, 10 березня у США заговорили про санкції проти Росії через Ідліб.

Довідка: 21 лютого президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що турецькі війська залишатимуться в сирійській провінції Ідліб до того часу, поки режим Башара Асада не припинить насильство.

27 лютого Сирійська урядова армія разом з військовими РФ завдали авіаудару по військових Збройних силах Туреччини в сирійському Ідлібі, в результаті чого загинуло 33 турецьких солдатів.

29 лютого в Туреччині заявили, що не хочуть війни, але готові застосувати силу.

Того ж дня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час телефонної розмови з Володимиром Путіним попросив його піти зі шляху турецьких військових в Сирії.

1 березня у небо Сирії увійшли винищувачі F-16 ВПС Туреччини і знищили аеропорт в Найрабі.

Того ж дня армія Асада збила в Ідлібі турецький безпілотник, у відповідь на що турки збили два сирійських літака Су-24.

5 березня президент Росії Володимир Путін і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган узгодили документ щодо врегулювання ситуації у сирійській провінції Ідліб.

6 березня двоє турецьких солдатів загинули і троє отримали поранення внаслідок сутички із сирійськими урядовими силами у провінції Ідліб в Сирії.

8 березня Ердоган пригрозив Росії "односторонніми діями" в Ідлібі.

Читайте також: Меморандум Путіна та Ердогана: Чи припиниться війна за Ідліб

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme