Клімкін: Хто не хоче створення трибуналу, той не хоче покарання винних

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін розповів, чому Росія в Радбезі ООН виступає проти створення міжнародного кримінального трибуналу з розслідування аварії Boeing MH17 під Донецьком

Про це він розповів в інтерв'ю The New Times, передає depo.ua.

"Російська сторона каже, що до публікації остаточного звіту міжнародної експертної групи про обставини трагедії (Boeing MH17. - Ред.) - А публікація очікується в жовтні, - створювати трибунал передчасно", - зазначив український міністр.

У той же час Клімкін заявляє, що аргументи Росії з цього приводу суперечать здоровому глузду: "Хоча всі чудово розуміють: фактично рішення про створення трибуналу дозволить почати ряд практичних процедур в цьому напрямку, а працювати сам трибунал почне, звичайно ж, після публікації підсумкової доповіді експертів. Тому цей російський аргумент виглядає не просто непереконливо - він елементарно не відповідає здоровому глузду".

"По-друге, я однозначно не згоден з позицією Москви, що цей злочин не підпадає під так званий розділ 7 Статуту ООН, який стосується підтримання миру. І я категорично не згоден з російським аргументом, ніби такі трибунали ніколи не створювалися в аналогічних випадках. Адже справа в тому, що ще ніхто ніколи з території, контрольованої бойовиками, не збивав цивільний літак за допомогою ракети "Бук". Не було такого в історії! Більше того, саме по собі це злочин - загроза і регіональної, і світової стабільності. Тому, як вважають юристи, з якими я розмовляв, це якраз абсолютно точно підпадає під статтю Статуту ООН про підтримку миру. Ми ж зараз говоримо про необхідність знайти інструмент залучення до відповідальності тих, хто стоїть за цим терористичним актом, причому інструмент, підконтрольний міжнародному співтовариству. Трибунал буде самим природним, самим зрозумілим і прозорим способом покарати винних. Тому ми повністю за його створення", - підкреслив глава українського МЗС.

"Питання з трибуналом - це ж питання не політичне. І навіть не питання розподілу відповідальності. Це питання моральної властивості. Трибунал, який створюватиметься саме за рішенням Ради Безпеки, якраз і повинен знайти відповіді на всі питання. По-друге, я абсолютно упевнений: у злочині винні ті, хто збив літак. І ми знаємо, хто збив. Ми надали експертам максимально докладні дані. Це, нагадаю, взагалі була наша ініціатива - передати керівництво розслідуванням Нідерландам - державі, що втратила в катастрофі найбільше число своїх громадян (132 людини. - Ред.). А голландці всім відомі своїм фантастичним професіоналізмом. Втім, до публікації першого звіту - про обставини трагедії, і другого - кримінального розслідування, яке назве винних, я не хочу і не буду заглиблюватися в подробиці. Скажу тільки: той, хто не хоче створення прозорих і підзвітних Раді Безпеки ООН механізмів, той не хоче покарання винних. І я це буду повторювати нескінченно", - резюмував Клімкін.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme