Повторна епідемія в Китаї: Чи правда, що на батьківщині коронавірусу зарано припинили карантин

З огляду на послаблення пандемії внаслідок жорсткого карантину, глибоку рецесію світової економіки та мінімальні ціни на нафту у китайському уряді, схоже, вирішили, що це є ідеальними умовами для стрімкого відновлення економіки – і навіть захоплення нових ринків. В реальності все вийшло дещо інакше

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Повторна епідемія в Китаї: Чи правда, що…

Ще декілька днів тому Пекін був своєрідною "іконою" для всіх диктаторських і авторитарних режимів планети. Китай першим став жертвою тоді ще просто епідемії (яка виникла, ймовірно, внаслідок політики приховування і замовчування проблеми – але то подробиці), першим розробив механізм максимально жорсткого карантину, і впродовж місяця, здавалося, цілком поборов проблему. З якою наразі явно не здатні впоратися ні у США, ні в демократичних країнах Західної Європи.

Вчорашнє рішення китайської влади провести день жалоби за всіма, хто загинув під час пандемії COVID-19, по ідеї, мало поставити крапку в усій цій трагічні історії – принаймні, для Піднебесної.

Далі, здавалося б, Китай міг отримувати тільки вагомі переваги своєї політики, оскільки китайська промисловість фактично повністю відновила виробництво. При тому на тлі глибокої рецесії світової економіки і рекордно низьких цін на нафту. Обидва ці фактори мали би гарантувати китайським виробникам масу конкурентних переваг на світовому ринку. На якому, до речі, відчувається гостра нестача продукції як китайської фармацевтичної промисловості, так і сучасного медичного обладнання, яке майже будь-який уряд зараз придбає за майже будь-які гроші.

Але всю цю ідилічну картину зіпсував один простий факт. Який полягає в тому, що перемога над коронавірусом у Китаї, схоже, виявилась не зовсім такою беззаперечною, як то намагалися зобразити в Пекіні. Точніше, чимало західних ЗМІ прозоро натякало, що мала місце і не перемога зовсім, а просто різке сповільнення темпів епідемії внаслідок драконівського карантину. І що китайська влада, яка від самого початку приховувала повноту інформації про епідемію, точно так само вигадувала і браві звіти про "повну відсутність" заражень безпоосередньо в материковому Китаї. Хоча б тому, що на тлі цих радісних повідомлень ударна праця уханського крематорію виглядала якось дивно.

Втім, навіть якщо списати ці повідомлення західних ЗМІ на "підступи капіталістів", наявність проблеми не змогли приховати й безпосередньо в Китаї.

Той факт, що округ Цзя китайської провінції Хенань було знову "закрито" через нові випадки COVID-19 в місцевих мешканців, які останнім часом нікуди не їздили, свідчить, що вважати епідемію коронавірусу в Китаї завершеною ще явно зарано. Особливо якщо зважити на той факт що випадки, за чутками, були підтверджені в тамтешніх лікарів, які мали достатньо широке коло контактів.

І отримавши, вочевидь, повторний – хоч, може, і не дуже великий поки що спалах хвороби, Пекін може знову пройти по тих самих граблях, з яких і почалася вся історія з пандемією.

Оскільки у китайських посадовців зараз, напевно, є чимала спокуса оголосити, що "нічого страшного не відбувається", приховати наявні випадки захворювання і продовжувати використовувати зручний для відновлення китайської економіки момент. Інша річ, що подібна політика неминуче приведе до повторення історії з Уханем, до нових жертв і людських трагедій. Приховати які, в разі нового масштабного спалаху хвороби, Пекіну, звичайно, не вдасться.

Вчора головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко на брифінгу "обмовився", розповівши про півтори тисячі нових випадків захворювання на COVID-19 у Китаї. Сьогодні він спростував свою заяву. Дуже б хотілося, щоби через тиждень йому не довелося її повторювати, вже спираючись на перевірену невеселу статистику.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme