Китай змушує країни міняти суверенітет на списання боргів, – Пентагон

США налаштовані "рішуче проти тривожної моделі агресивної поведінки, дестабілізуючої поведінки Китаю"

Про це заявив міністр оборони США Марк Еспер у Сіднеї, передає Depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

"Це включає перетворення глобальної ресурсної бази на арену військової діяльності, використання хижацької економіки та угод про обмін суверенітету країн на прощення їм боргів, і просування спонсорованих державою крадіжок інтелектуальної власності інших країн", – заявив Еспер.

Згадуючи прощення боргів в обмін на суверенітет країн, Еспер ймовірно мав на увазі так звані "боргові пастки", як, наприклад, угода 2017 року, за якою, Китай отримав контроль над портом у Шрі-Ланці. Після того, як влада Шрі-Ланки не змогла здійснювати платежі задля погашення заборгованості перед Китаєм, їй довелося передати китайському уряду порт і територію 60 кв. км терміном на 99 років.

На думку старшого директора Центру воєнної і політичної влади при Фонді захисту демократій Бредлі Боумана, Китай, ймовірно, скоїв найбільшу крадіжку інтелектуальної власності в історії людства. Боуман заявив , що інтелектуальну власність, викрадену Пекіном, використовують для модернізації китайських арсеналів, які, в разі військового конфлікту, використають для вбивства американців і їхніх союзників.

"США не сидітимуть склавши руки, поки одна країна намагається змінити регіон собі на користь за рахунок інших", – сказав Еспер.

Нагадаємо, 4 серпня міністр оборони Сполучених Штатів Америки Марк Еспер заявив, що Вашингтон обурений дестабілізуючою поведінкою Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme