Китай купує 300 пасажирських Airbus за 30 млрд євро

Китайські авіакомпанії придбають у провідного європейського виробника пасажирських літаків - корпорації Airbus - повітряних суден на загальну суму 30 млрд євро

Відповідну угоду було підписано 25 березня за присутності президента Франції Еммануеля Макрона та лідера КНР Сі Цзиньпіна в рамках їхньої зустрічі в Парижі, повідомляє Depo.ua з посиланням на DW.

Згідно з даними прес-служби французького президента, китайцям за умовами контракту будуть продані 290 літаків Airbus А320 та 10 літаків А350. Макрон назвав укладення цієї угоди "чудовим сигналом" для пожвавлення торговельних відносин між двома країнами.

Ще під час візиту Макрона до КНР січні 2018 року стало відомо про замовлення китайцями 184 літаків Airbus А320. Китай і раніше вважався важливим ринком збуту для Airbus. Досі близько чверті всіх вироблених європейською компанією повітряних суден експортувалися до КНР. Крім того, Піднебесна - важливий партнер Airbus у виробництві літаків. На китайській території проводиться збірка літаків А319 та А320.

Підписана угода - вагомий успіх для Airbus на тлі кризи в американського конкурента - компанії Boeing - внаслідок нещодавньої серії аварій з новим американським середньомагістральним літаком Boeing 737 MAX.

Загалом у Парижі було підписано 15 різноманітних угод про пожвавлення двосторонньої торгівлі на багато мільярдів євро. Серед підписаних документів - угоди про співпрацю в сфері відновлювальної енергетики, енергозбереження та кораблебудування.

Нагадаємо, 10 березня в Ефіопії незабаром після зльоту з аеропорту міста Аддіс-Абеба сталася аварія пасажирського літака Boeing 737 компанії Ethiopian Airlines, що прямував до Кенії. В результаті всі 149 пасажирів і вісім членів екіпажу загинули.

В авіакомпанії заявили, що пілоти літака повідомили про "труднощі" і запитували дозвіл на посадку в аеропорту вильоту.

За даними ЗМІ,  "Боїнг" аномально стрімко набирав швидкість під час злету.

Німеччина, Франція і Нідерланди закрили повітряний простір для літаків Boeing 737 MAX після авіакатастрофи в Ефіопії.

12 березня Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) тимчасово заборонило експлуатацію літаків Boeing 737 Max. 

13 березня Трамп наказав заборонити польоти Boeing 737 MAX.

Того ж дня авіабудівна корпорація Boeing заявила про рішення тимчасово припинити польоти всього глобального флоту 737 MAX.

13 березня Україна також заборонила польоти Boeing 737 Max.

Чорні скриньки (бортовий пристрій реєстрації та мовний самописець) розбитого в Ефіопії "Боїнга" відправили для розшифровки до Парижа.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme