У Польщі заявляють, що кір в країну привозять українці

У Польщі вважають, що кір до країни привозять, в основному, українці

Про це повідомив головний санітарний інспектор Польщі Ярослав Пінкас, інформує Depo.ua з посиланням на "Польське радіо".

"Ми працюємо над тим, аби українці, бо вони, в основному, привозять нам кір, робили щеплення у себе. Також потрібно добре розуміти, що якщо вони не вакциновані, то потрібно зробити щеплення у Польщі", - сказав він.

На запитання про те, чи щеплення для іноземців, а особливо для українців, будуть безкоштовними, лікар відповів, що наразі таких планів немає.

"Це щеплення не є дешевим, але також не є дуже дорогим, аби особа, котра працює, не могла його зробити. Ми не можемо дозволити собі (безкоштовно – ред.) вакцинацію іноземців. Крім того, необхідно виділити спеціальні бюджетні кошти. Ми не благодійна організація", - сказав Пінкас.

Він також негативно сприйняв пропозицію, аби особи, котрі приїжджають до Польщі, мали довідку про щеплення.

"Ми не хочемо запроваджувати неефективну програму. Самі довідки, що перевірятимуть на кордоні, не принесуть результату. За деякий час після введення такої вимоги подібну довідку можна буде придбати за кількасот гривень", - вважає головний санітарний інспектор.

Пінкас повідомив, що польська влада "контактує з українським урядом" щодо щеплень. Він визнав, що українці мають проблему із вакцинацією, "бо там відбулася велика дезорганізація системи охорони здоров'я".

Нагадаємо, 5 листопада у зв'язку з поширенням кору в Польщі працюють над проектом про вакцинацію іноземців, які працюють у країні.

Нагадаємо, 13 вересня Міністерство охорони здоров'я і Міністерство освіти та науки України направили главам усіх обласних державних адміністрацій офіційного листа, у якому постановили не допускати невакцинованих дітей до навчальних закладів.

12 вересня в Україні зафіксували вроджене захворювання на кір.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна