Ким є "таємний посол Обами" на переговорах з "ДНР" та "ЛНР"

Лише один американський посадовець у ранзі посла, схоже, міг спостерігати за роботою Тристоронньої контактної групи в Мінську

Журналіст відділу «Світ»
Ким є "таємний посол Обами" на переговор…

Вчорашня заява Петра Порошенка про присутність представника США в роботі Тристоронньої контактної групи з урегулювання конфлікту на Донбасі вийшла направду сенсаційною.

Цього посадовця не бачили журналісти, про його роботу не повідомляє сайт Державного департаменту США, про "американських шпиків" не кричать "ватні" ресурси.

При тому український президент окремо наголосив, що мова йде про "постійного представника Сполучених Штатів Америки в ранзі посла". Себто дипломатичного представника держави найвищого рангу.

Ранг посла у тристоронній групі мали представник ОБСЄ Гайді Тальявіні та Мартін Сайдік, який її замінив, а також росіяни Михайло Зурабов і Азамат Кульмухаметов. Більше посадовців у ранзі посла начебто не було - все більше екс-президенти, екс-керівники їх адміністрацій, і група людей зі званнями, вигаданими самостійно.

У списках чинних американських послів (ні офіційних, ні складених ентузіастами) "постпред при Тристоронній контактній групі по Україні" теж не значиться.

Але проаналізувавши документи американського дипломатичного корпусу, пов'язані з роботою контактної групи, depo.ua знайшло посадовця у ранзі посла, який писав звіти про роботу групи і, скоріше за все, був присутнім принаймні на деяких засіданнях.

Мова йде про Даніеля Байєра, постійного представника США в Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

Байєр має ранг посла відносно недавно, з 10 вересня 2013 року. До того, після блискучої освіти в Гарварді та Оксфорді, працював у бізнесі, а також служив заступником помічника держсекретаря США з питань демократії, прав людини і праці з 23 листопада 2009 по 10 вересня 2013 року.А загалом, причини, які спонукали українського президента згадати про американського дипломата на зустрічах тристоронньої групи, схоже, достатньо тривіальні. Відчуваючи брак довіри з боку суспільства як до змісту Мінських угод, так і до способів їх імплементації, практикованих українською владою, президент намагається продемонструвати безальтернативність "мінського шляху".

І фігура високопоставленого американського дипломата, яка проглядає за переговорним процесом і пише про нього схвальні звіти, має переконати українців, що "вашингтонський обком" уважно спостерігав за переговорами - і визнав їх результати прийнятними. "Все нормально, й іншого виходу поки немає" - до цеї думки має підвести електорат факт мовчазного схвалення мирного процесу з боку США.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme