Кава знижує ймовірність недоумства у жінок

Імовірно, це викликано особливостями впливу даного з'єднання на клітини головного мозку людини

Дослідники з США порівняли ймовірність отримання діагнозу "можливе старече слабоумство" серед жінок старше 65 років. З'ясувалося, що значне споживання кофеїну в формі напоїв на чверть знижує ймовірність отримання даного діагнозу, тоді як споживання кофеїну в малих дозах не надає відповідного позитивного впливу. Наукова стаття з дослідженням опублікована в Journals of Gerontology Series A Biological Sciences and Medical Sciences, передає Depo.ua.

Вчені використовували дані про 6467 жінок старше 65 років, яких вивчали протягом 10 років в рамках спеціального дослідження ВООЗ. Серед іншого у випробовуваних запрошувалися і відомості про те, скільки кофеїновмісних напоїв вони випивають в день. Згідно з отриманими таким чином даними, учасники дослідження були розділені дві групи.

В одній споживання кофеїну було низьким (61 міліграм в день, менше однієї чашки стандартного американо), в іншої - високим (261 міліграм на добу, приблизно чотири чашки американо). Протягом 10 років спостережень 388 дам з дослідженої вибірки отримали діагноз "можливе старече слабоумство". Однак серед тих, хто отримував багато кофеїну, ймовірність такого події виявилася на 26 відсотків нижче, ніж у тих, хто отримував його мало.

У дослідження є ряд обмежень. Відомості про споживання напоїв, отримані від осіб, у яких розвивається слабоумство, не завжди достовірні.

Нарешті, кофеїн, споживаний учасницями, надходив з різних джерел. Частина отримувала його з кави та чаю, а частина з кока-коли. Неочевидно, що ефекти цієї речовини не могли бути пов'язані з надходженням якогось іншого з'єднання, також міститься в тій же колі.

Проте в цілому висновки роботи виглядають достовірними. Раніше інші наукові групи вже показали в дослідах на гризунах, що підвищене споживання кофеїну знижує ймовірність вікового недоумства. Безперечна новизна цієї роботи лише в тому, що вона проводилася на людях.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme