UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Канадські вчені зафіксували таємничі радіосигнали з космосу, що постійно повторюються

Канадські вчені (Canadian Hydrogen Intensity Mapping Experiment/Fast) вперше зафіксували радіосигнали з космосу, які повторюються кожні 16 діб, і виходять з одного джерела

При цьому вчені уточнюють, що "таємничі радіосигнали з космосу іноді фіксуються", але вперше дослідники помітили закономірність в серії цих сигналів, передає Depo.ua з посиланням на CNN.

Радіоастрономи називають такі сигнали FRB - fast radio burst, тобто, швидкий радіосплеск. Швидкі радіосплески, або FRB, являють собою сплески радіохвиль в космосі довжиною в мілісекунди. Окремі радіосплески випромінюють один раз і не повторюються.  Але саме цей FRB довжиною в мілісекунди повторюється спочатку "щогодини протягом чотирьох днів, а потім замовкає на дванадцять днів", після чого цикл повторюється.

Цей радіосплеск почали фіфксувати з 16 вересня 2018 року по 30 жовтня 2019 року.

"Виявлення радіосплеску 16,35-денної періодичності  є важливим ключем до розуміння природи цього об'єкта", - пишуть вчені в своєму дослідженні. Розуміння природи цих радіосплесків може допомогти астрономам дізнатися більше про всесвіт - зокрема, тепер можна простежити, як матерія розподіляється в космосі.

Вчені вважають, що джерелом зафіксованих FRB може бути орбітальний рух зірки або об'єкта, який діє як компаньйон на околиці галактики. Автори іншої статті, які консультувалися з дослідниками, що виявили закономірність, припускають, що причина може бути пов'язана з нейтронною зіркою і ранньою подвійною зоряною системою ОВ-типу.

Нейтронні зірки - найменші у всесвіті залишки наднових. Їх діаметри можна порівняти з розмірами таких міст, як Чикаго чи Атланта, але вони неймовірно щільні, з масами, більшими, ніж у Сонця. Зірки OB-типу - це недовговічні гарячі масивні зірки. Взаємодія між ними і вітром, що виходить від зірки OB-типу, може стати причиною повторюваних радіосплесків FRB.

Минулого року були виявлені джерела восьми нових повторюваних швидких радіосигналів, включаючи цей сигнал. Повторюваний сигнал був простежено до величезної спіральної галактики на відстані 500 мільйонів світлових років.

Дослідники сподіваються, що, відстежуючи походження цих таємничих вибухів, вони зможуть визначити, що їх викликало. Досі вони відстежували поодинокі і повторювані швидкі радіосигнали з різних джерел, що поглиблює таємницю.

Нагадаємо, Google справила найбільше оновлення сервісу Earth View і додала в нього більше тисячі нових знімків планети.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme