UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Канада почала екстрадицію в США фіндиректора Huawei

Канада офіційно розпочала процес екстрадиції на територію Сполучених Штатів фінансового директора Huawei Мен Ваньчжоу

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на CNN.

Зазначається. що сьогодні співробітники міністерства юстиції Канади публікують документ, який офіційно дає старт процесу екстрадиції по справі Мен Ваньчжоу.

Остаточне рішення про екстрадицію Мен Ваньчжоу в США прийме міністр юстиції Канади Давид Ламетти, який також є генпрокурором країни.

згідно з канадським законом про видачу громадян, влади повинні будуть розглянути виробництво і визначити, чи є звинувачення проти фіндиректора Huawei такими, що вважаються злочинними як у США, так і в Канаді.

Китайська сторона відреагувала на таке рішення, висловивши невдоволення. Справу проти фіндиректора Huawei в Канаді представники Міністерства закордонних справ Китаю назвали політичним втручанням і "переслідуванням китайського високотехнологічного підприємства".

Нарадаємо, Мен Ваньчжоу була затримана в грудні 2018 року в Канаді за запитом США. Її підозрюють у порушенні санкцій проти Ірану. За версією слідства, вона з 2016 року приймала рішення про постачання продукції, виробленої в США в Іран.

МЗС КНР зробив подання і висловив протест як Канаді, так і США.

Водночас Китай скасував переговори з канадською торговою делегацією з провінції Британська Колумбія і затримав колишнього дипломата з Канади.

У Китаї з моменту арешту директора Huawei затримали 13 канадців

Довідка: низка держав, зокрема США, Канада, Австралія, Японія, Чехія наклали значні обмеження на Huawei і ZTE (Норвегія, Польща і Німеччина також розглядають подібні кроки) через побоювання, що використання продукції компаній зробить їхні мережі вразливими для проникнення та шпигунства ззовні.

Техніка Huawei нібито має "чорні двері", які дають китайським спецслужбам доступ до зашифрованих даних пристроїв, хоча Пекін це заперечує. У Єврокомісії переконані, що китайські компанії виробляють чіпи, які можуть бути використані "для отримання наших секретів".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme