В Китаї затримали колишнього дипломата з Канади

Колишній канадський дипломат, нині співпрацює з "Міжнародної кризової групою" (ICG), затриманий в Китаї

Про це повідомила неурядова правозахисна організація, передає Depo.ua із посиланням на РИА "Новости".

"Ми в курсі повідомлень про те, що наш старший радник з Північно-Східної Азії Майкл Ковріг був затриманий в Китаї... Ми робимо все можливе, щоб отримати подальшу інформацію про його місцезнаходження і домогтися його негайного, безпечного звільнення", - йдеться в заяві на сайті ICG.

"Міжнародна кризова група" була заснована в 1995 році. Це незалежна організація, яка "працює над запобіганням воєн і формуванням стратегій, що сприяють безпеці в світі", йдеться на сайті групи. Майкл Ковріг працює експертом в організації з лютого 2017 року.

Як підтвердила організація новинному порталу Hong Kong Free Press, Ковріг перебував у службовому відрядженні в КНР, коли його, імовірно, затримали.

У 2014-2016 роках Майкл Ковріг був віце-консулом посольства Канади в Пекіні, після він займав посаду консула в канадському генконсульстві в Гонконзі, відзначає портал.

Затримання екс-дипломата відбулося на тлі загострення канадсько-китайських відносин після арешту фіндиректора компанії Huawei Мен Ваньчжоу в Ванкувері. Екстрадицію дочки засновника китайської компанії запитують США за підозрою в порушенні американських торгових санкцій проти Ірану. МЗС КНР зробив подання і висловив протест як Канаді, так і США.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна