Позбутися російської ядерної залежності Україна зможе не раніше 2020 року

Кабінет міністрів в оприлюдненій програмі дій оголосив про «нову політику енергетичної незалежності»

Позбутися російської ядерної залежності…

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на ZN.UA.

Що стосується вугільної галузі, то на 2015-2019 роки запланована приватизація 37 шахт, консервація 24 шахт і закриття 32 збиткових шахт.

У наступні роки планується модернізувати атомні та гідроелектростанції. Зокрема, на наступний 2015 рік запланована добудова третього блоку на Дністровській ГАЕС, а на 2020 рік - добудова нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС.

Також планується будівництво магістральних ліній електропередач потужністю 750 кВт в 2017 році.

Україна також хоче отримувати більше доходів від енергокомпаній. Зокрема, уряд хоче детінізації видобутку корисних копалин (вугілля, торфу, бурштину). Тому обіцяється запровадити «прозорі і справедливі» конкурсні правила на розробку надр через відкриті аукціони. І загалом та в першому півріччі 2015 року прийняти нову редакцію Кодексу про надра і наприкінці року перейти на змішану модель оподаткування енергетичного сектору у відповідності з міжнародними стандартами.

Крім того, Україна має намір злізти з ядерної «голки» Росії, збільшивши закупівлю ядерного палива компанії Westinghouse. Щоправда, це завдання в програмі Кабміну перенесено на 2020 рік. Поки ж Україна буде закуповувати російське паливо до кінця 2016 року (угоду раніше підписали «Енергоатом» і російський ТВЕЛ).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme