Італія заборонила рятувальним суднам допомагати мігрантам

Ультраправий уряд Італії наказав гуманітарним кораблям не надавати допомогу суднам із мігрантами та біженцями у Середземному морі

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на The Independent.

Протягом неділі кораблі організацій, що надають допомогу мігрантам, отримали шість сигналів біди з суден з мігрантами.

Іспанська організація Proactiva Open Arms, чиї кораблі були у потрібному районі, повідомила, що їй було спеціально наказано не допомагати.

Італійські чиновники заявили, що всі судна знаходилися в лівійських водах, а отже за них мають відповідати лівійські рятувальники.

"Це правильно, що лівійська влада робить свою справу, як вона робила це протягом кількох днів без втручання і перешкоджання неурядових організацій" - заявив глава МВС Італії Маттео Сальвіні.

Нагадаємо, 24 червня лідери Європейського Союзу провели неофіційний саміт у Брюсселі щодо міграції, на якому не змогли напрацювати спільні рішення щодо проблеми біженців.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель не хоче, щоб біженці самі вирішували, в якій країні отримувати притулок.

Вона також запевняє, що недільна зустріч голів 16 держав та урядів ЄС щодо проблеми нелегальної міграції в Брюсселі була корисною.

Довідка: Цього тижня на саміті в Брюсселі лідери ЄС погодяться виділяти більше грошей на сирійських біженців у Туреччині та надавати більше коштів для проектів в Африці.

Вони також розглядають питання про створення центрів для біженців за кордоном для схвалення рішення про надання їм притулку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна